جدیدترین اخبار شرکت راک استار گیمز : 7 خرداد 1402

جدبدترین اخبار شرکت راک‌استار گیمز : 7 خرداد 1402

 

بازی GTA ۶ باید اثری کاملا جدید و در عین حال آشنا باشد : استراوس زلنیک، مدیر‌عامل شرکت Take-Two در صحبت‌های اخیر خود به چالش‌های بزرگی که Rockstar در برآورده کردن انتظارات طرفداران سری جی تی ای با آن‌ها روبرو بوده، اشاره کرده است. او باور دارد بازی GTA ۶ در عین این که باید اثر جدید و تازه باشد، باید به گونه‌ای ساخته شود که تجربه آشنایی را برای بازیکنان به وجود بیاورد.

بازی GTA ۶ یکی از مورد‌انتظار‌ترین آثار تاریخ است که میلیون‌ها طرفدار و علاقه‌مند سری جی تی ای برای انتشار آن لحظه‌شماری می‌کنند. به همین دلیل راک استار با تمام توان در تلاش است که اثری در حد انتظارات خلق کند. استراوس زلنیک، مدیرعامل شرکت تیک تو، در پادکست Good Time Show در این رابطه گفته است:

 

در صنعت سرگرمی، ما تولیدات خود را به عنوان بخشی از وجودمان می‌دانیم و عضوی از خانواده‌مان هستند. ما وابستگی زیادی به آن‌ها داریم و اگر شخصی در جهت تخریب آن‌ها حرکت کند، با او مقابله خواهیم کرد. به همین دلیل اجازه نمی‌دهیم که سازندگان رویکردی متضاد با اهداف و برنامه‌های ما را دنبال کنند.

در ادامه مدیر‌عامل شرکت Take-Two اضافه کرده است:

 

به اعتقاد من هر بار که اعضای Rockstar مشغول ساخت بازی جدیدی از سری جی تی ای هستند، با چالش بزرگی روبرو می‌شوند. از طرفی این اثر تازه باید به گونه‌ای باشد که قبلا هرگز دیده نشده است و همچنان باید این حس را ایجاد کند که یک بازی جی تی ای را تجربه می‌کنید. این یک چالش بزرگ برای تیم سازنده است. راهکار راک استار برای رسیدن به این هدف، کمال‌گرا بودن و راضی نشدن به کمتر از آن است.

در سال گذشته، بیش از یک ساعت از ویدیو‌های مربوط به مراحل ساخت بازی جی تی ای ۶ در فضای اینترنت لو رفت. به این واسطه بازیکنان توانستند نگاهی اجمالی به دنباله دومین بازی پرفروش تاریخ داشته باشند. این ویدیو شامل گیم پلی نسخه آلفای بازی GTA ۶ بوده و گزارش‌های قبلی مبنی بر استفاده از وایس سیتی و حضور یک شخصیت اصلی مونث را تایید می‌کند.

استراوس زلنیک در رابطه با ویدیوی لو رفته از بازی جی تی ای ۶ گفته که این امر هیچ تاثیری روی پروسه ساخت اثر مذکور نداشته، اما اتفاقی بسیار نا‌امید‌کننده است. شرکت Take-Two در جلسه ارائه گزارش مالی خود اعلام کرد که بازی جی تی ای ۵ از زمان انتشار در سال ۲۰۱۳، بیش از ۱۸۰ میلیون نسخه فروش داشته است.

شرکت تیک تو به عنوان مالک Rockstar پیش‌بینی می‌کند در سال مالی بعدی که از ۱ آوریل ۲۰۲۴ (۱۳ فروردین ۱۴۰۳) شروع می‌شود، به واسطه انتشار «چندین بازی نو‌آورانه» جهش بزرگی را در درآمد خود تجربه کند. بر این اساس احتمال انتشار بازی جی تی ای ۶ در این بازه زمانی وجود دارد.

 

جدبدترین اخبار شرکت راک‌استار گیمز : 7 خرداد 1402

 

یکی از شهرهای رد دد ردمپشن ۲ احتمالاً در جی تی ای ۶ وجود خواهد داشت : مدت‌هاست که بازیکنان از وجود پروژه بزرگ جی تی ای ۶ خبر دارند و راک استار هنوز آن را به طور رسمی معرفی نکرده؛ با این حال، اخبار و اطلاعات لو رفته از این بازی مدام به تیتر خبرگزاری‌ها تبدیل می‌شود. یکی از مواردی که درباره آن بحث زیادی وجود دارد، محیطی است که جی تی ای ۶ در آن اتفاق خواهد افتاد. با اطلاعات لو رفته پارسال، تقریباً همه مطمئن هستند که وایس سیتی، شهر اصلی بازی خواهد بود.

اما چندی پیش، لودهندگان اطلاعات بازی گفتند که علاوه بر وایس سیتی، مناطقی از آمریکای مرکزی نیز در جی تی ای ۶ وجود خواهد داشت. اکنون، برخی می‌گویند پاسخ این سوال که کدام یک از این مناطق را در بازی خواهیم دید، احتمالاً باید در رد دد ردمپشن ۲ پیدا کرد!

در چپتر پنجم رد دد ردمپشن ۲، منطقه‌ای وسیع به نام Guarma در آمریکای مرکزی وجود داشت که بازیکنان تنها چند ساعت در آن بودند و پس از اتمام ماموریت، دیگر امکان بازگشت به آن وجود نداشت.

 

این موضوع همان زمان باعث شده بود بازیکنان بپرسند که چرا اصلاً راک استار باید به خاطر چند ساعت گیم پلی، چنین منطقه بزرگی را بسازد. اکنون احتمال می‌رود که پاسخ این سوال مشخص شده و سازندگان Guarma را نه فقط برای رد دد ردمپشن ۲، بلکه برای جی تی ای ۶ نیز ساخته‌اند.

 

جدبدترین اخبار شرکت راک‌استار گیمز : 7 خرداد 1402

 

شایعه یا واقعیت؛ آیا بازی GTA 6 از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند؟ : در چند وقت اخیر شایعات زیادی مطرح شده است که بازی GTA 6، یکی از مورد انتظارترین بازی‌های ویدیویی جهان بر پایه بلاک چین خواهد بود و ارزهای دیجیتال در آن نقش خواهند داشت. شایعات GTA 6 و ارزهای دیجیتال در آن، هرچند وقت یکبار در جامعه مطرح می‌شوند و اشاره دارند که این بازی به بازیکنان خود دارایی‌های دیجیتال پاداش می‌دهد و از NFTها به‌عنوان کالاهای درون بازی استفاده می‌کند. GTA 6

و ارزهای دیجیتال به نقل از کوین تلگراف، آخرین شایعه مربوط به داستان GTA 6 و ارزهای دیجیتال در روزهای گذشته و در توییتر ایجاد شد. با این وجود باید اشاره داشت که شرکت راک استار گیمز، توسعه‌دهنده فرنچایز GTA این شایعات را تأیید یا رد نکرده و هیچ توضیحی درباره برنامه‌ای مبنی بر ورود خود به دنیای وب 3 نداده است. در ادامه به بررسی برخی از حقایق و شایعات مربوط به بازی GTA 6 و رابطه آن با ارزهای دیجیتال می‌پردازیم. P2E دیگر یک مدل اقتصادی کارآمد نیست بازی‌های P2E به کاربران خود اجازه می‌دهند تا با بازی کردن ارزهای دیجیتال به دست آورند.

این مدل تجاری هرچند با مشکلاتی همراه شده و علیرغم ایجاد هیجانات زیاد پیرامون بازی‌های بلاک چینی از پایداری مناسبی برخوردار نیست. در ماه آوریل، بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی اشاره داشتند که صنعت گیمینگ به دنبال یافتن راهی برای جایگزین کردن این مدل تجاری است. باید اشاره داشت که GTA V از سال 2015 بیش از 180 میلیون نسخه در سطح جهان فروخته و تبدیل به یکی از موفق‌ترین بازی‌های ویدیویی در جهان شده است.

بر اساس تخمین‌ها، شرکت سازنده این بازی در یک دهه اخیر و با انتشار نسخه‌های مختلف این فرنچایز موفق شده 8 میلیارد دلار درآمد کسب کند. بدین ترتیب تغییر ناگهانی مسیر خود به مدل تجاری P2E و استفاده از ارزهای دیجیتال در بازی GTA 6 می‌تواند برای شرکت سازنده و موفقیت بازی مانند نسخه‌های پیشین ریسک‌هایی به همراه داشته باشد.

 

در ماه نوامبر 2022، شرکت راک استار وب‌سایت خود را به‌روزرسانی کرد و در شفاف‌سازی اشاره داشت که سرورهای GTA V اداره شده توسط طرفداران دیگر از ارزهای دیجیتال به‌خصوص NFTها پشتیبانی نمی‌کند. گفتنی است که یک سرور اداره شده توسط طرفدار اجازه می‌دهد تا شاهد تغییرات و اصلاحاتی در یک بازی کامپیوتری و تعامل میان بازیکنان باشیم.

در رابطه با بازی GTA، برخی از سرورها به کاربران NFTهایی را به‌منظور تعیین مالکیت کالاهای درون بازی مانند سلاح‌ها و ماشین‌ها اهدا می‌کردند. راک استار با اعمال ممنوعیت خود باعث شد تا امید بازیکنان نسبت به حضور NFTها در این فرنچایز از بین رود.

درنهایت باید اشاره داشت که نسخه‌های بازی GTA به دلیل استایل و شمایل طنز بازی است که بسیار شناخته شده و محبوب هستند. بسیاری از علاقه‌مندان به حوزه ارزهای دیجیتال معتقدند که GTA 6 در خود ارزهای دیجیتال را دخیل کرده است. آن‌ها معتقدند که این اتفاق می‌تواند توجیه‌کننده شایعات سال‌هایی اخیر مربوط به رویکرد رمزارزی این بازی باشد.

گفتنی است که شرکت سازنده بازی هنوز هیچ پاسخی درباره این شایعات نداده است و باید دید که آیا بازی GTA 6 که در سال 2024 منتشر خواهد شد با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال باعث شگفتی و حتی تغییر سبک فعلی بازی‌های ویدیویی خواهد شد یا تمامی این حدس و گمان‌ها در مرز شایعه باقی خواهد ماند.

علی گفت:
آقا دمت گرم ،تاپیک ویژه واسه اش میزاری
محمدرضا گفت:
امیدوارم که زودتر بیاد

نوشته های اخیر

دسته بندی ها