بهترین فیلم های مارک والبرگ به انتخاب وفا مدیا

 

بهترین فیلم های مارک والبرگ

 

تیرانداز (Shooter) : «تیرانداز» با امتیاز ۷٫۲ کمی بالاتر از آنچارتد است. تیرانداز بر اساس رمان «نقطه تأثیر» استفان هانتر در سال ۱۹۹۳، داستان تیراندازی آمریکایی را دنبال می‌کند که به خدمت بازمی‌گردد تا از رییس جمهور در برابر یک نقشه ترور محافظت کند. به باب لی سواگر با بازی والبرگ خیانت می‌شود و در یک چرخش ناگهانی، همه او را قاتل می‌دانند. والبرگ در نقش تک‌تیرانداز سابق ارتش ایالات متحده، سواگر، عملکرد شگفت‌انگیزی از خود به نمایش می‌گذارد. ظرافت شخصیت او و دقت جزئیاتی که والبرگ در ارائه کاراکتر سواگر به کار می‌برد، در کل فیلم درخشان است. در پایان، سواگر با کمک سارا فن (کیت مارا) و یک مأمور FBI به نام ممفیس با بازی به یاد ماندنی‌ مایکل پنا، خود را تبرئه می‌کند.

 

Patriots Day

 

روز میهن‌پرستان (Patriots Day) : والبرگ در اینجا هم مانند بسیاری از فیلم‌های دیگرش، هم در فیلم درام جنایی و اکشن «روز میهن‌پرستان» بازی کرد و هم به تولید آن کمک نمود. این فیلم بر اساس اتفاقات واقعی و بمب‌گذاری ماراتن بوستون در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. والبرگ نقش شخصیت اصلی فیلم، افسری به نام تامی ساندرز را بازی می‌کند. با این حال، در فیلم و در حمله واقعی، قهرمانان بی‌شمار دیگری از جمله اد دیویس، کمیسر پلیس بوستون با بازی جان گودمن هم حضور داشتند. واقع‌گرایی و تصاویر فیلم گاهی زجرآور هستند اما این فیلم در کل به افرادی می‌پردازد که زندگی خود را برای نجات دیگران به خطر انداخته‌اند.

 

 

تنها بازمانده (Lone Survivor)

 

تنها بازمانده (Lone Survivor) : والبرگ در اینجا هم مشابه «روز میهن‌پرستان»، در نقش اصلی فیلمی بر اساس داستانی واقعی بازی می‌کند. در این فیلم، والبرگ نقش مارکوس لوترل، رهبر یک تیم چهار نفره را ایفا می‌نماید. این تیم در طول این فیلم دو ساعته تلاش می‌کنند تا مأموریت خود را در دستگیری یا کشتن احمدشاه، رهبر خیانتکار طالبان که مسؤول کشته شدن ۲۰ تفنگدار دریایی ایالات متحده است، تکمیل کنند. لوترل و مردانش در «تنها بازمانده» اقدامات قهرمانانه زیادی از خود نشان می‌دهند که به تکمیل مأموریت کمک می‌کند. والبرگ یک اجرای باورنکردنی و احساسی را به نمایش می‌گذارد، به‌خصوص در لحظه حساسی که از کشتن ساکنان یک روستا در افغانستان امتناع می‌کند. لوترل با وجود شجاعت و قدرت اعضای تیم، تنها بازمانده است.

 

مشت‌زن (The Fighter)

 

مشت‌زن (The Fighter) : والبرگ به‌عنوان قهرمان سابق اتحادیه جهانی بوکس در سال ۲۰۰۰ و مبارز سبک‌وزن ایرلندی آمریکایی، میکی وارد، در فیلم «مشت‌زن» ایفای نقش می‌کند. داستان فیلم بر آغاز حرفه بوکس میکی و روابط او متمرکز است. فیلم از لحاظ مبارزات و درام هیچ‌گونه کم و کاستی ندارد. میکی در تلاش است تا به بوکسور بهتری تبدیل شود اما مشکلات خانوادگی زیادی دارد. دیکی به زندان می‌رود و مادر و خواهران میکی، او را به خاطر باخت در مسابقه‌ای در آتلانتیک سیتی در برابر مردی ۲۰ پوند سنگین‌تر از وی سرزنش می‌کنند. والبرگ در این فیلم ورزشی فوق‌العاده مانند راکی عزم خود را جزم می‌کند تا به خواسته‌اش برسد.

 

رفتگان (The Departed)

 

رفتگان (The Departed) : در صدر فهرست، فیلم جنایی مارتین اسکورسیزی در سال ۲۰۰۶، «رفتگان» قرار می‌گیرد که یکی از بهترین فیلم‌های تمام تاریخ محسوب می‌شود. این فیلم چهار جایزه اسکار را در سال ۲۰۰۷ به دست آورد. والبرگ جایزه‌ای به خانه نبرد اما نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل شد. رفتگان درباره جنگ بین اداره پلیس بوستون جنوبی و سازمان‌های جنایی ایرلندی آمریکایی است. والبرگ نقش گروهبان خشنی به نام شان دیگنام را بازی می‌کند. دیگنام در نیمه دوم فیلم نقش قهرمان اصلی فیلم را ایفا می‌کند و بیلی کاستیگان، مرد جوانی را که به اداره پلیس نفوذ کرد و کوئینن و کالین سالیوان را کشت، می‌کشد. این فیلم و شخصیت والبرگ بی‌نظیر و رفتگان بدون شک بهترین فیلم اوست.