جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 16 خرداد 1402

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 16 خرداد 1402

 

مدیران بازاریابی هالیوود سراغ هوش مصنوعی رفتند : شرکت‌های بازاریابی در هالیوود با استفاده از هوش مصنوعی، شروع به شبیه‌سازی بازار فروش فیلم کردند. مدیران استودیو‌های فیلمسازی در هالیوود با استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT موضوع بازاریابی فیلم‌ها و تقویت کمپین‌های فروش را دنبال می‌کنند. ورود هوش مصنوعی به عرصه بازاریابی در هالیوود، جدیدترین رخ‌نمایی هوش مصنوعی در عرصه صنعت فیلم است. دیویداستیف، پژوهشگر حوزه هوش مصنوعی می‌نویسد: با استفاده از هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده، می‌توانید بینش سریعی در مورد تأثیر هر استعداد بر تقاضا (و سایر نتایج تجاری) برای مجموعه به دست آورید، سپس با حفاری عمیق‌تر، می‌توانید پیش‌بینی‌هایی را ببینید که کدام مخاطبان و گروه‌های طرفدار بیشترین طنین‌اندازی را با هر بازیگر خواهند داشت. در نهایت، تیم می‌تواند از این بینش‌ها در فرایند تصمیم‌گیری خود استفاده کند، سپس با استفاده از هوش مصنوعی مولد، می‌توانید صحنه‌های کلیدی را با تأثیرگذارترین استعداد‌ها تجسم کنید، فیلمنامه را زنده کنید و خلاقان و تصمیم‌گیرندگان را همسو کنید.

بیایید بگوییم که تیم ۱۰ رویکرد موقعیت‌یابی برای بازاریابی این سری ارائه کرده است. در زمان‌های قدیم و تحقیقات سنتی، انجام چنین کاری باعث می‌شد ماه‌ها منتظر بمانید و هزینه‌ها را پرداخت کنید، به خصوص اگر در حال کاوش در بازار‌هایی فراتر از ایالات‌متحده بودید، اما اینجاست که قدرت هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده می‌درخشد. می‌تواند به سرعت تقاضای مخاطب را برای هر ۱۰ استراتژی شبیه‌سازی کند. به شما یک سنج سریع می‌دهد که کدام رویکرد بیشترین طنین‌انداز را دارد، سپس با هوش مصنوعی مولد، می‌توانید شروع به ایجاد دارایی‌های کلیدی کمپین و هنر مفهومی کنید تا موقعیت‌یابی را زنده کنید.

 

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 16 خرداد 1402

 

هوش مصنوعی جدید «اسپاتیفای دی جی» چیست؟

اپلیکیشن اسپاتیفای یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های پخش موسیقی به‌شمار می‌رود که امکانات جذاب زیادی را فراهم کرده است. از لیست آهنگ‌های همیشه محبوب گرفته تا لیست پخش جدید In A Bottle، اسپاتیفای همیشه راهی برای راضی نگه‌داشتن کاربران خود پیدا می‌کند. یکی از هیجان‌انگیزتریم امکاناتی که این اپلیکیشن‌ اخیرا از آن رونمایی کرده است، دی جی هوش مصنوعی می‌باشد.

به گزارش کاماپرس، دی جی هوش مصنوعی مانند یک دستیار شخصی، بر اساس انتخاب‌های قبلی شما، موسیقی‌های مورد علاقه‌تان را پیشنهاد می‌دهد. دی جی هوش مصنوعی، در اوایل سال جاری برای مشترکین پریمیوم بریتانیا و کانادا عرضه شد و به وعده مسئولان اسپاتیفای قرار است در آینده کیفیت بهتری داشته باشد.

 

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 16 خرداد 1402

 

تیک تاک با هوش مصنوعی پاسخ جستجوی کاربران را می دهد : تیک تاک مشغول آزمایش یک ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی است که در پاسخ جستجوهای نوشتاری کاربران ویدئو یا خالقان محتوای مرتبط را در نتایج نشان دهد.

به نظر می رسد چت بات های هوش مصنوعی به همه جا نفوذ کرده اند. حتی اگر فردی چت جی پی تی را آزمایش نکرده باشد، ممکن است حین استفاده از اسنپ چت، موتورجستجوی بینگ( مایکروسافت)، دیسکورد یا دولینگو با آن برخورد کرده باشد.

اکنون تیک تاک نیز به جمع کاربران این فناوری پیوسته و یک دستیار هوش مصنوعی به نام «تاکو» ارائه کرده است. تاکو مانند نسخه های پیش از خود، می تواند پاسخ هایی مشابه انسان به سوالات شما بدهد. این ابزار همچنین می تواند برحسب جستجوی فرد و ویدئو کلیپ هایی که قبلا مشاهده کرده، ویدئوها و سازندگان محتوا را به فرد پیشنهاد کند.

 

اپ ویدئویی مذکور مشغول آزمایش این ویژگی جدید در فیلیپین است. ممکن است تاکو به یک ابزار قدرتمند برای تیک تاک تبدیل شود. این اپ اشتراک گذاری ویدئوی کوتاه هم اکنون یک موتور جستجوی پیش فرض برای کاربرانی جوان به حساب می آید که اطلاعات درباره هرچیزی از محصولات زیبایی گرفته تا رستوران ها را در خود دارد.

برخلاف گوگل که هم اکنون مشغول افزودن پاسخ های مبتنی بر هوش مصنوعی در موتورجستجوی خود است، تیک تاک نتایج جستجو را از میان کلیپ هایی که انسان ها ساخته اند، فراهم می کند.

افزودن چت بات به مخزن عظیم ویدئوهای تیک تاک به این شرکت کمک می کند تا به اطلاعات بیشتری درباره عادت های کاربران دست یابد. این امر به ارتقای بهتر الگوریتم های اعتیاد آور آن نیز دامن می زند.

 

درهرحال ویژگی تاکو در حال آزمایش است و می توان پس از باز کردن اپ، آن را در سمت راست نمایشگر دید. آیکون آن که شبیه روح است بالای دکمه های دیگری قرار دارد که به فرد کمک می کند با کلیپ ها ارتباط برقرار کند.

البته هم اکنون به نظر می رسد فرد فقط می تواند پیام را برای ربات مذکور تایپ کند. این درحالی است که چت جی پی تی و بینگ به کاربران اجازه می دهند از طریق گفتاری مانند دستیارهای دیجیتالی آلکسا و سیری سوال خود را بپرسند.

شرکت های دیگر از جمله اسپاتیفای هم اکنون از هوش مصنوعی مولد برای تقلید صدای انسان استفاده می کنند. همزمان شرکت های ضبط موسیقی با افزایش موسیقی جعلی روبرو شده اند که شبیه قطعات موسیقی است که هنرمندان آنها را اجرا کرده اند.