جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی :1 تیر 1402

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی :1 تیر 1402

 

راه اندازی هوش مصنوعی ضد پولشویی توسط گوگل : گوگل پس از آزمایش HSBC، هوش مصنوعی ضد پولشویی را به راه انداخت. گوگل مدعی است که ابزارهای جدید بسیار کارآمدتر از رویکردهای سنتی مبتنی بر قوانین در تشخیص پولشویی در مقیاس هستند.

Google Cloud اخیراً پس از آزمایش موفقیت‌ آمیز با گروه خدمات مالی HSBC مستقر در لندن، راه‌ اندازی سرویس هوش مصنوعی ضد پولشویی خود را اعلام کرد. AMLAI از یادگیری ماشین برای ایجاد پروفایل های ریسک، نظارت بر تراکنش ها و تجزیه و تحلیل اطلاعات استفاده می کند.

نظارت بر تراکنش‌ های هوش مصنوعی جایگزین رویکرد مبتنی بر قوانین و تعریف دستی می‌ شود. همچنین از قدرت داده‌ های خود مؤسسات مالی برای آموزش مدل‌ های یادگیری ماشینی پیشرفته (ML) استفاده می‌ کند. این مورد دیدی جامع از امتیازات ریسک ارائه می دهد.

در عمل، Google Cloud ادعا می کند که شریک آزمایشی خود، HSBC، شاهد افزایش دو تا چهار برابری تعداد هشدارهای مثبت و کاهش 60 درصدی در موارد مثبت کاذب بوده است.

هزینه سرویس به تعداد مشتریانی که روزانه با سیستم‌ های AML و امتیازدهی ریسک خدمات ارائه می‌ شوند بستگی دارد. تعداد مشتریانی که در مجموعه اطلاعات آموزشی مورد استفاده برای چرخش مدل قرار می‌ گیرند، متفاوت خواهد بود.

 

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی :1 تیر 1402

 

عرضه نسخه اندرویدی مرورگر هوش مصنوعی اپرا : پرا اعلام کرد مرورگر هوش مصنوعی جدید خود با نام آریا، اکنون برای تمام کاربران مرورگر اپرا در سیستم عامل اندروید قابل دسترس است. به گزارش تکناک، دسترسی به این سرویس رایگان است و با همکاری OpenAI و ChatGPT امکان پذیر است. برخلاف ChatGPT که تنها اطلاعات تا نقطه زمانی 2021 را می‌داند، آریا قادر است نتایج زنده را از وب دریافت کند و نتایج را بهبود ببخشد. برخلاف برخی از ابزارهای هوش مصنوعی دیگر، Aria برای کاربران با یک حساب رایگان Opera در دسترس است، بنابراین استفاده از آن بسیار آسان است.

استفان استجرنلوند، معاون محصول اپرا برای اندروید گفت “هوش مصنوعی تغییری عمیق و سریع را در زندگی ما رقم زده است. نحوه کار کردن ما، نحوه به دست آوردن اطلاعات، انتظاراتی که از مرورگرهایمان داریم: همه چیز در حال تغییر است.” او افزود: “ما بسیار هیجان‌زده ایم که پتانسیل هوش مصنوعی را در جیب همه قرار دهیم، تا کاربران بتوانند همیشه و در هر مکان از ابزار هوش مصنوعی مانند Aria استفاده کنند.” یکی از جنبه‌های جالب آریا که اپرا آن را معرفی کرده است، زیرساخت Composer است که هوش مصنوعی را به چندین مدل هوش مصنوعی متصل می‌کند. در آینده، شرکت امیدوار است تا قابلیت‌های دیگری مانند خدمات جستجویی که توسط شرکای آن تأمین می‌شود را در Composer ادغام کند. یکی از نکات مثبت Aria در سیستم عامل اندروید این است که بیشتر شبیه یک نرم‌افزار عمل می کند، و شما احساس می‌کنید که به صورت native در حال استفاده از آن هستید و مانند تجربه وب‌ که با Google Bard یا ChatGPT دریافت می‌کنید، نیست. جدا از دریافت پاسخ، می‌توانید تاریخچه چت را مشاهده کنید، چت‌های جدید ایجاد کنید و پاسخ‌هایی را که هوش مصنوعی تولید می‌کند به اشتراک بگذارید یا کپی کنید.

نکته جالب دیگر دربارۀ Aria این است که به نظر می رسد خیلی سریعتر از ChatGPT به نتیجه می رسد. ChatGPT تمایل دارد که پاسخ‌های اصلی خود را با اظهارنظرها و یادآوری هایی که اطلاعات آن به روز نیست، همراه کند، اما این مشکل در Aria وجود ندارد. در نهایت، اگر لینک‌هایی را که آریا ارائه می‌کند باز کنید ، صفحه وب باز خواهد شد و Aria به صورت یک حباب کوچک در کنار صفحه قرار می‌گیرد تا شما بتوانید به سرعت مکالمه خود را با هوش مصنوعی از سر بگیرید. آریا باید در منوی Opera for Android در دسترس باشد. اگر هنوز آن را در نسخه پایدار مرورگر نمی‌بینید، می‌توانید Opera Beta را در حالی که منتظر هستید آن را امتحان کنید.

 

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی :1 تیر 1402

 

ابزار هوش مصنوعی برای تبدیل طرح‌های اولیه به اثر هنری :

هوش مصنوعی ابزاری را ارائه کرده است که نقاشی ها و طرح‌های اولیه را در چند ثانیه به اثر هنری تبدیل می‌کند. بسیاری از ما آرزوی هنرمند شدن را در مقطعی از زندگی خود داشته‌ایم و اکنون این رویا می تواند به لطف ابزار‌های هوش مصنوعی که طرح‌های خام را به آثار هنری زیبا تبدیل می‌کند، ممکن شود.

در اوایل این هفته، کوالکام از ControlNet رونمایی کرد؛ ابزاری که تصاویر و متن را تنها در ۱۲ ثانیه به آثار هنری تبدیل می‌کند. برخلاف بسیاری از قالب‌های دیگر از این نوع مانند Adobe AI Firef برنامه جدید ControlNet برای کارکرد، نیازی به اینترنت ندارد و به زودی می‌تواند به یک برنامه اصلی تلفن همراه تبدیل شود. یکی از سخنگویان کوالکام گفت: هوش مصنوعی مولد جهان را متحول و روش‌های سنتی تولید محتوا را مختل کرده است؛ این همان کاری است که این ابزار جدید نیز انجام می‌دهد. برنامه ControlNet به کاربران اجازه می‌دهد تا توضیحات متنی یک تصویر و همچنین یک تصویر اضافی را برای کنترل فرآیند تولید وارد کنند.

این ابزار در میان بسیاری از ابزار‌های هوش مصنوعی مشابه از این نوع که معمولاً به عنوان مدل‌های چشم انداز زبان (LVM) شناخته می‌شوند، ارائه شده است. در حالی که ControlNet هنوز برای استفاده عمومی در دسترس نیست، دمو‌ها نشان می‌دهند که می‌تواند آثار هنری را از طریق متن و تصاویر تولید کند. تصاویر انتخاب شده می‌توانند هر چیزی اعم از طراحی‌های شخصی و عکس باشند و ورودی‌های متن می‌توانند سبک یا بافتی را که هوش مصنوعی باید برای تولید نسخه جدید استفاده کند، نشان دهند. می‌توان از آبرنگ یا رنگ روغن برای ایجاد تصویر با کیفیت ۴K استفاده کرد. این ابزار جدید پس از آن ارائه می‌شود که چندی پیش بسیاری از هنرمندان که نگران کپی برداری از آثار خود با استفاده از هوش مصنوعی هستند، واکنش تندی را نسبت به تصاویر هنری منتشر شده توسط هوش مصنوعی از خود نشان داده اند.