جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 5 تیر 1402

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 5 تیر 1402

 

هوش مصنوعی مولد لینکدین حالا می‌تواند برای کاربران پست بنویسد :

مدیرمحصول لینکدین با انتشار پستی از قابلیت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی مولد این شبکه اجتماعی رونمایی کرد. مدیرمحصول لینکدین، «کرن باروخ»، با انتشار پستی، از قابلیت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی مولد این شبکه اجتماعی رونمایی کرد که به موجب آن، کاربران می‌توانند به‌سرعت پست‌های موردنظر خود را ایجاد و منتشر کنند. این قابلیت می‌تواند کارکردن با لینکدین را برای کاربران ساده‌تر کند؛ هرچند برخی معتقدند که در تولید محتوا نباید از هوش مصنوعی کمک گرفت و چنین رویکردهایی می‌تواند باعث سلب اعتماد کاربران از لینکدین شود.

نوشتن یک پست لینکدین به زمان و تلاش نیاز دارد. حالا ربات هوش مصنوعی این شبکه اجتماعی می‌تواند این کار را برای کاربران ساده‌تر و آسان‌تر کند.

برای استفاده از این ویژگی جدید، کاربران باید حداقل ۳۰ کلمه را در اختیار هوش مصنوعی قرار دهند تا این مدل، محتوای مدنظر کاربران برای پست‌شدن را متوجه شود. هوش مصنوعی ابتدا پیش‌نویس اولیه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و کاربر آن محتوا را باید بررسی و ویرایش کند.

لینکدین پیش‌تر امکان نوشتن تبلیغات با هوش مصنوعی را در دستور کار پلتفرم خود قرار داده بود. اکنون این قابلیت گسترش پیدا کرده است و کاربران می‌توانند از هوش مصنوعی برای نوشتن پست‌های لینکدین که نیاز به دقت، زمان و انرژی دارد، استفاده کنند.

 

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 5 تیر 1402

 

هوش مصنوعی در خدمت شبکه‌های اجتماعی

 

کاربران با به‌اشتراک‌گذاری پست‌های لینکدین می‌توانند به‌راحتی به‌روزرسانی‌های شغلی را با افراد مدنظرشان به اشتراک بگذارند. گاهی نوشتن یک پست لینکدین کاری بسیار وقت‌گیر و سخت به‌نظر می‌رسد. لینکدین برای ساده‌سازی مسیر کاربران خود در ایجاد پست‌ها، استفاده از هوش مصنوعی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرمحصول لینکدین که ویژگی جدید استفاده از هوش مصنوعی در نوشتن پست لینکدین را معرفی کرد، معتقد است که چنین رویکردی می‌تواند تا حدی چالش‌برانگیز باشد، ولی ویژگی‌های این‌چنینی راهکاری جدید و متفاوت در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کرن باروخ می‌گوید برخی کاربران برای نوشتن پست‌های لینکدین با مشکلاتی روبه‌رو هستند و به همین دلیل هوش مصنوعی می‌تواند مشکل آن‌ها را برطرف کند. باید دید این رویکرد جدید تا چه اندازه می‌تواند نظر کاربران را جلب کند.

 

مدل AudioPaLM از کلمات مشترکی استفاده می‌کند که می‌تواند هم گفتار و هم متن را با تعداد محدودی از توکن‌های مجزا نشان دهد. این ویژگی به مدل زبانی جدید گوگل اجازه می‌دهد تا وظایفی مانند تشخیص گفتار، تبدیل متن به گفتار و ترجمه گفتار به گفتار را در یک معماری و فرایند آموزش یکپارچه و واحد قرار دهد. مدل جدید گوگل به‌خاطر ترکیب دو مدل زبانی، می‌تواند متن و گفتار را پردازش کند یا آن‌ها را بسازد. این موضوع کاربرد‌های AudioPaLM را افزایش می‌دهد و می‌توان از آن برای کار‌هایی مانند تشخیص صدا یا تبدیل صدا به متن استفاده کرد. AudioPaLM ظاهراً در آزمایش‌ها در زمینه ترجمه گفتار عملکرد بهتری نسبت به سایر سیستم‌ها داشته است. این مدل همچنین می‌تواند گفتار را به متن ترجمه کند و چنین کاری را برای ترکیب‌های زبانی جدید هم انجام دهد. مدل زبانی جدید گوگل می‌تواند صدا‌ها را براساس اعلان‌های گفتاری کوتاه، بین زبان‌های مختلف جابه‌جا کند. این مدل همچنین قادر است صدا‌های متفاوت را ضبط و آن‌ها را در زبان‌های مختلف بازتولید کند.

 

 

هوش مصنوعی جدید گوگل/ می‌شنود، ترجمه می‌کند و حرف می‌زند : مدل جدید گوگل به‌خاطر ترکیب دو مدل زبانی، می‌تواند متن و گفتار را پردازش کند یا آن‌ها را بسازد. این موضوع کاربرد‌های AudioPaLM را افزایش می‌دهد و می‌توان از آن برای کار‌هایی مانند تشخیص صدا یا تبدیل صدا به متن استفاده کرد.

محققان گوگل از یک مدل زبانی بزرگ جدید به نام AudioPaLM رونمایی کرده‌اند که توانایی شنیدن، حرف‌زدن و ترجمه دارد. این مدل که با دقت بالایی کار می‌کند، از ترکیب PaLM-۲ و AudioLM خلق شده است.

به گزارش دیجیاتو، مدل AudioLM در حفظ اطلاعات زبان آوایی مانند هویت و لحن گوینده عملکرد بالایی دارد. با ترکیب AudioLM با PaLM-۲، مدل AudioPaLM می‌تواند از تخصص زبانی PaLM-۲ و حفظ اطلاعات زبان آوایی AudioLM استفاده کند تا به درک کامل‌تری از متن و گفتار دست یابد و بهتر بتواند آن‌ها را خلق کند.

مدل AudioPaLM از کلمات مشترکی استفاده می‌کند که می‌تواند هم گفتار و هم متن را با تعداد محدودی از توکن‌های مجزا نشان دهد. این ویژگی به مدل زبانی جدید گوگل اجازه می‌دهد تا وظایفی مانند تشخیص گفتار، تبدیل متن به گفتار و ترجمه گفتار به گفتار را در یک معماری و فرایند آموزش یکپارچه و واحد قرار دهد.

مدل جدید گوگل به‌خاطر ترکیب دو مدل زبانی، می‌تواند متن و گفتار را پردازش کند یا آن‌ها را بسازد. این موضوع کاربرد‌های AudioPaLM را افزایش می‌دهد و می‌توان از آن برای کار‌هایی مانند تشخیص صدا یا تبدیل صدا به متن استفاده کرد.

AudioPaLM ظاهراً در آزمایش‌ها در زمینه ترجمه گفتار عملکرد بهتری نسبت به سایر سیستم‌ها داشته است. این مدل همچنین می‌تواند گفتار را به متن ترجمه کند و چنین کاری را برای ترکیب‌های زبانی جدید هم انجام دهد.

مدل زبانی جدید گوگل می‌تواند صدا‌ها را براساس اعلان‌های گفتاری کوتاه، بین زبان‌های مختلف جابه‌جا کند. این مدل همچنین قادر است صدا‌های متفاوت را ضبط و آن‌ها را در زبان‌های مختلف بازتولید کند.

 

 

جدیدترین اخبار و دستاوردهای هوش مصنوعی : 5 تیر 1402

 

مدل هوش مصنوعی جدید دیپ مایند با بهبودهایی در عملکرد معرفی شد :

دیپ مایند از مجموعه شرکت های گوگل مدل هوش مصنوعی جدید خود را رونمایی کرد که قادر است با حداقل نیاز به انسان خود را بهبود داده و مهارت های جدید را آموزش ببیند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این مدل هوش مصنوعی با نام Robocat قادر است به سرعت و بهتر از مدل های جدید خود را با مهارت های جدید آموزش دهد. در ساخت این هوش مصنوعی از مدل چند وجهی Gato استفاده شده است. از قابلیت های Robocat امکان پردازش زبان، تصاویر و دیگر کارها در محیط های شبیه سازی شده است.

مدل Gato شامل معماری بزرگی از دنباله های تصویری و انجام کار با بازوهای رباتیک است که در توسعه هوش مصنوعی جدید دیپ مایند بسیار استفاده شده است. به گفته پیپ مایند این مدل می تواند تنها با پنج مرحله توانایی های جدید را آموزش ببیند.

این روش به مدل جدید کمک می کند تا امکان مطابقت با کارهای حدید را با سرعت بیشتری انجام دهد. به گفته محققان عملکرد این مدل پس از آموزش کارهای حدید بیشتر بهبود داشته است. در نسخه های قبلی امکان آموزش تنها در ۳۶ درصد موارد بوده در حالیکه اکنون این مقدار دو برابر شده است. ربات های امروزی به صورتی توسعه یافته اند که قادرند به بهترین نحو خود را آموزش دهند و Robocat نیز قادر است به بهترین نحو آن را انجام دهد.