معرفی کتابهای برتر کسب و کار و تجارت پیشنهادی وفا مدیا : بخش دوم

 

درس هایی از زندگی و سال ها کار در منچستریونایتد

 

کتاب رهبری ( درس هایی از زندگی و سال ها کار در منچستریونایتد) از آلکس فرگوسن :

این کتاب ماجرای زندگی مردی است که توانسته از دل سختی ها افتخار بیرون بکشد. مردی که زندگی برایش به مفهوم کار است و کار نیز به معنای خلاقیت و این هر دو را چنان به هم پیوند زده که تبدیل به یکی از خلاق ترین و ماندگار ترین مردان روزگار خود شده است. این کتاب فقط درباره فوتبال نیست درباره مدیریت زندگی و کار است. مدیریت آرزوها و برنامه ریزی برای آن ها تا قله دستیابی . حکایت سرسختی مردی است که نظم بریتانیایی اش را با خلاقیت جوان گرایی در هم آمیخته تا به ما نشان دهد که هیچ کدام از این دو عنصر به تنهایی برای موفقیت کافی نیست و فقط با ترکیب دو عنصر نظم و خلاقیت می توان به راهی گام گذاشته تا همیشه در اوج باشی . این کتاب نه تنها کتاب راهنمایی برای اهالی فوتبال است بلکه برای هر خواننده ای که به خود و آرزوهایش ایمان دارد خواندنی است. زندگی نامه ای که مدیریت را به ما می آموزد.

 

کتاب شیوه گرگ از جردن بلفورت

 

کتاب شیوه گرگ از جردن بلفورت:

من گرگ وال استریت هستم. کسی که لئوناردو دی کاپریو نقش او را در فیلمی به همین نام بازی کرد. آنچه در این کتاب به شما ارائه می کنم، یک راه حل شسته رفته برای بکار بردن سیستم خط مستقیم در هر کسب و کار خودتان را دارید، این کتاب یک تغییر بازی خواهد بود. به شما نشان می دهد چگونه چرخه فروشتان را کوتاه کرده، نرخ موفقیت در معامله را افزایش داده، یک جریان ثابت بازگشت مشتری توسعه دهید و مشتریان وفادار خلق کنید. به علاوه، این کتاب به شما فرمولی برای ساخت و نگهداری از یک نیروی فروش سطح جهانی را ارائه می دهد. و برای شما که با فروش سروکار ندارید، این کتاب به همان اندازه برایتان ارزشمند خواهد بود. حتی اگر فروشنده نباشید، هنوز لازم است دست کم در فروش و متقاعد سازی تا سطح معقولی مهارت پیدا کنید. در غیر اینصورت شدیدا اعتماد به نفستان را در زندگی از دست خواهید داد. زیرا که کل زدگی فروش و متقاعد کردن است. در حقیقت شما یا در حال متقاعد کردن هستید یا شکست خوردن. مهم نیست که در چه مسیر کاری قرار دارید، ما همیشه سعی داریمافکار، ایده ها، رویاها و امیدهایمان را به گونه ای انتقال دهیم که علاوه بر ترغیب افراد به عکس العمل، به خواسته های خود در زندگی هم دست یابیم. این همان هنر متقاعد کردن اخلاقی است و هدف کتاب هم دستیابی به همین موضوع است. با فراهم کردن یک روش ساده و اثبات شده برای تسلط به هنر ارتباط، قادر خواهید بود با قدرت فوق العاده بیشتری در مسیر زندگی قدم برداشته و زندگی بسیار موفق تری داشته باشید.

 

همه چیز درباره کوکاکولا از مارک پندر گراست

 

همه چیز درباره کوکاکولا از مارک پندر گراست :

بی تردید شرکت کوکا کولا عاشق تاریخچه خود است یک گواه بر این مدعا؛صرف سی و هشت میلیون دلار در سال 2007 برای تاسیس موزه جدید در آتلانتا است که سالانه میلیون ها توریست را برای بازدید از تکنولوژی بالای این شرکت در گذشته به سمت خود جلب می کندمطبوعات از این موزه با لقب سرزمین عجائب یاد می کنند؛که حقیقتا نام مناسبی است چون این موزه از جهات گوناگون شایسته این لقب است.راهنماهای متعدد سرخپوش ملقب به سفیران بازدیدکنندگان را هدایت کرده و برایشان توضیح می دهند که هرگز از ماده مخدر در نوشابه کوکاکولا استفاده نشده است. یکی از بهترین شیوه های ساکت کردن دشمنان اینست که آنها را استخدام کنید.برای مثال،نویل ایسدل اقدام به استخدام ماریو مونتی مسئول سابق سازمان ضد تراست اتحادیه اروپا کرد،وی پس از بازنشستگی به عنوان مشاور امور بین المللی شرکت کوکا کولا به این شرکت ملحق شد .او همچنین آلکسیس هرمان فعال حمایت از حقوق سیاهپوستان وتنوع نژادی را نیز به ملحق شدن به هیات مدیره شرکت کوکاکولا متقاعد کرد.

 

سرگذشت مک دونالد از ری کراک

 

سرگذشت مک دونالد از ری کراک :

تعداد کمی از کارآفرینان می توانند ادعا کنند که در واقعیت، بر شیوه ی زندگی ما تاثیر گذاشته اند و آن را تغییر داده اند؛ اما "ری کراک" یکی از آن هاست. انقلاب های وی در اتوماسیون خدمات غذایی ، حق انحصار ، آموزش ملی و تبلیغات مشترک باعث شده است که او در کنار مردانی که نه تنها مشاغل بلکه کل صنایع جدید را تأسیس کردند ، جایگاهی کسب کند. اما حتی جالب تر از "ری کراک" مرد افسانه ای تجارت ، "ری کراک" به عنوان یک انسان است. "ری کراک" از آن مدل سرمایه دارهای معمولی خود ساخته که شما می شناسید نیست؛ در عصر حاضر ، به نظر می رسد کسانی که به موفقیت می رسند همیشه روشنفکر ، جوان و باهوش هستند. ایده به ذهن آن ها وارد می شود و در مدت زمان نسبتا کوتاهی قدرت و موج اقتصادی خود را به سمت موفقیت پیش می رانند. اما بنیانگذار مک دونالد، "ری کراک" همچون خودساخته های مدرن نبود. او پنجاه و دو ساله بود که با برادران مک دونالد آشنا شد و اولین انحصار خود را افتتاح نمود. حالا به قول خودش با "ری کراک" ، مرد پشت افسانه تجارت آشنا شوید. یک فرد مشتاق ، ناظر به ادراک و یک داستان سرای ذاتی ، که به شما الهام بخشیده و مجذوبتان خواهد کرد. "سرگذشت مک دونالد" از بسیاری قصه های دیگر چشمگیرتر است زیرا شما می بینید که چطور یک نبرد آهسته و طولانی، سرعت و قدرت کافی را پیدا می کند. "سرگذشت مک دونالد" قطعا کتابی است که باید بارها و بارها بخوانید و بعد از آن شما دیگر هیچ وقت "ری کراک" را فراموش نخواهید کرد.

 

کتاب مردی از زارا از کوادونگا اوشی

 

کتاب مردی از زارا از کوادونگا اوشی :

در این کتاب کووادونکا اوشی به کنکاش در ماهیت زارا می پردازد،اینکه چطور این شرکت توانسته به یکی از نمادهای صنعت مد امروز تبدیل شود و هنوز هم می تواند جدیدترین مدها را در عرصه جهانی ارائه دهد. ایندیتکس ؛ گروهی که پشت برندهای زارا،ماسیمو دوتی،اوشو،برشکا و ... است امروزه به یکی از محکم ترین پایه های صنعت مد جهانی تبدیل شده است و به تازگی توانسته قدرتمندترین رقیبشیعنی گپ را از حوزه ی فعالیت جهانی کنار بزند،تقریبا در همه ی شهرهای دنیا می تواند فروشگاه های بزرگ این گروه را ببینید. با این حال چیز زیادی در مورد این موفقیت عظیم نمی دانیم.این کتاب با پرداختن به زندگی نابغه پشت این شرکت یعنی آمانسیو اورتگا،دید خوبی از این پیروزی به ما می دهد.او به جز اینکه یکی از ثروتمندترین افراد دنیا است کسی است که توانسته سیستم جدیدی در صنعت نساجی و مد به وجود بیاورد.آماسیو آورتگا واقعا کیست؟اهل کجاست؟چه هدفی دارد؟چه چیزی باعث شده بتواند این امپراتوری را بنا کند؟نویسنده به خاطر دسترسی کم سابقه ای که به اورتگا و قلمرواش داشته است توانسته یک بیوگرافی متقاعد کننده و ممتاز از این نابغه ارائه دهد،نابغه ای که موفق شده خارق العاده ترین موفقیت تجاری این قرن را در دنیا به وسیله طرح جدیدش به دست آورد.