معرفی کتابهای برتر کسب و کار و تجارت پیشنهادی وفا مدیا : بخش چهارم

کتاب استراتژی اقیانوس آبی از دبلیو چان کیم

 

کتاب استراتژی اقیانوس آبی از دبلیو چان کیم :

نویسندگان استراتژی اقیانوس آبی معتقدند به جای ورود به رقابت خونین در اقیانوس سرخ باید وارد فضای بازار نامحدود اقیانوس های آبی شد و دست به خلق تقاضا زد؛ بازاری که در آن قواعد بازی مشخص نشده است و فرصت برای سودآوری و رشد بسیار وجود دارد. اما هنگامی که شرکتی اقیانوسی آبی خلق می کند و نتایج عملکرد قدرتمند آن شناخته می شود، دیر یا زود تقلیدکنندگان در افق ظاهر می شوند. عبارت (کمک! اقیانوس من دارد سرخ می شود) معرف احساسی است که بسیاری از مدیران مکررا بیان می کنند. اما چگونه می توانیم با این دشواری دست و پنجه نرم کنیم؟ در هر صنعت یا بخش اقتصادی که باشیم، باز هم می توانیم با تکیه برآموزه ها، ابزارها و چاچوب های استراتژی اقیانوس آبی با این مسئله روبه رو شویم و از آنها عبور کنیم. این استراتژی به ما نشان می دهد که چگونه می توانیم خودمان را از اقیانوس سرخ رقابت خونین برهانیم و به بازاری بی رقابت در اقیانوس آبی وارد شویم که مشخصه ی آن تقاضای جدید و رشد سودآور و پرتوان است. درک فرایند بازسازی اقیانوس آبی در تضمین آن اهمیتی کلیدی دارد؛ بقایی که نشان می دهد اقیانوس آبی خلقی یک باره نیست بلکه فرایندی تکرار شدنی و نهادینه شده در داخل سازمان است.

 

کتاب راهنمای بازارهای مالی از مارک لوینسون

 

کتاب راهنمای بازارهای مالی از مارک لوینسون :

بحران های اعتباری و مالی، خطر ناپایداری بازارها را به وضوح نشان داده اند. حتی کوچک ترین نوسانات قیمت های بازار نیز این قابلیت را دارند که تأثیرات عمیقی بر اقتصاد کشورها، کسب و کارها و سرمایه گذاران نهادی مانند صندوق های بازنشستگی بگذارند. در این میان، سرمایه گذاران فردی نیز با ابزارهای مالی بسیار گوناگونی مواجه هستند که شناختشان روز به روز دشوارتر می شود. حال آن که، کاربست هوشمندانه امکانات بازارهای مالی، همه آن چیزی است که نتیجه ای متفاوت را رقم می زند. برای اتخاذ این رفتار هوشمندانه، پیش از هر چیز باید بدانید که دقیقا در حال انجام چه کاری هستید. راهنمای بازارهای مالی، کتابی است که به روشنی درباره بازارهای متفاوت توضیح می دهد. این کتاب، با نگاهی تازه، پا از بازارهای اوراق قرضه و سهام فراتر می گذارد و اهداف و امکانات بازارهای آتی و اختیار معامله را تبیین می کند. بنابراین، برای هر کسی که می خواهد درک بهتری از نحوه عملکرد بازارهای مالی و ابزارهای معاملاتی شان داشته باشد، راهنمای بازارهای مالی، منبعی غنی خواهد بود.

 

کتاب رمزگشایی سیلیکون ولی از میشل مسینا

 

کتاب رمزگشایی سیلیکون ولی از میشل مسینا :

«سیلیکون ولی» نام منطقه‌‌ای در جنوب شرقی سانفرانسیسکو در آمریکا است. شهرت آن به دلیل قرار داشتن بسیاری از شرکت‌‌های مطرح انفورماتیک و فناوری‌‌های پیشرفته جهان در این منطقه است. «سیلیکون ولی» تنها زادگاه تمام سرمایه‌‌گذاری‌‌های مبتنی بر فناوری، و تنها منبع اصلی سرمایه‌‌گذاری نیست. با این حال، طی پنجاه سال گذشته، کارآفرینانِ «ولی»، هنر ساخت شرکت را به یک علم تبدیل کرده‌‌اند. رمز و رازی خاص در مورد «سیلیکون ولی» شایع شده که باعث تحریف و بزرگ‌‌نمایی «ولی» شده است. پس از دیدار با هزاران کارآفرین در سراسر جهان و صدها نمایندگی بین المللی در «سیلیکون ولی»، ما می‌‌دانیم که اکثر کارآفرینان معتقدند که «سیلیکون ولی» محلی برای شروع و ساخت یک شرکت فناوری نسبت به یک موسسه جهانی است. اما در واقع ولی چگونه کار می‌‌کند؟...

 

کتاب نامه های بزوس از استیو اندرسون :

 

کتاب نامه های بزوس از استیو اندرسون :

 آمازون سریع‌ترین شرکتی است که در طول تاریخ به ۱۰۰ میلیارد دلار فروش دست پیدا کرد. جف بیزوس، بنیان‌گذار شرکت آمازون، در مسیر رشد آن، ثروتمندترین فرد جهان شد. اما بیزوس چگونه توانست چنین کاری بکند؟ حاضر بودید چه چیزی بدهید تا بیزوس شخصاً اسراری که آمازون را تبدیل به شرکتی یک هزار میلیارد دلاری -و خودش را هم ثروتمندترین فرد جهان- کرد برایتان توضیح دهد؟ خوشبختانه، بیزوس جادوگر شهر اوز نیست که سازوکارها و استراتژی‌هایش را پنهان کرده باشد. این‌جاست که پای نامه‌های سهامداران به میان کشیده می‌شود. این نامه‌ها اصول و استراتژی‌های پنهانش‌ برای رشد آمازون را آشکار می‌کنند. کتاب نامه‌های بیزوس، همه درس‌های مهم، طرز فکر، اصول، و قدم‌های بیزوس را برای رسیدن به جایگاه و موفقیت کنونی آمازون، به شما نشان می‌دهد.

 

کتاب حرکت جهان به سمت یک تکنولوژی از جونیور مک گراگور

 

کتاب حرکت جهان به سمت یک تکنولوژی از جونیور مک گراگور :

هرآنچه که از قبل درباره ی زندگی ایلان ماسک خوانده اید را فراموش کنید. این کتاب با نگاهی واقع گرایانه به جزئیات زندگی اهداف و دستاوردهای او می پردازد. از پرورش رؤیاهای کودکانه تابه سرانجام رساندن تمام آرزوها؛ پسری که فقط با چند دلار به آمریکا مهاجرت کرد و با تلاش و پشتکار فراوان به این جایگاه مهم در دنیای تکنولوژی رسید. از کارکردن در انبارهای کود حیوانی و مزارع کشاورزی تا طراحی و تولید پرفروش ترین خودروی تمام الکتریکی جهان ( Tesla) و همچنین راه اندازی شرکت فناوری های اکتشاف فضایی (SpaceX). نگاهی جدید به زندگی مردی که می خواهد با انرژی پاک، دنیا را به جای زیباتری تبدیل کند.