معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 23 اردیبهشت 1402

کتاب عادت ها از دکترهیدن فینچ، ترجمه از آرمین کاشی چی ، نشر گوتنبرگ

 

کتاب عادت ها از دکترهیدن فینچ، ترجمه از آرمین کاشی چی ، نشر گوتنبرگ : زندگي همه ما توسط عادت‌هايمان كنترل مي‌شود. انسان‌هاي موفق عادت‌هاي سازنده و مثبت دارند و انسان‌هاي ناموفق عادت‌هاي مخرب. ما نمي‌توانيم بدون ايجاد عادت، اقدامي را به راحتي براي مدت‌زمان طولاني انجام دهيم. براي مثال ممكن است بتوانيم براي چند روز ورزش كنيم اما تا زماني كه نتوانيم به‌طور اصولي عادت ورزش كردن را در برنامه روزانه‌مان بگنجانيم، نمي‌توانيم آن را ادامه دهيم. نويسنده اين كتاب دكتر هايدن فينچ كه در حوزه سلامت روان و تغيير عادت‌ها متخصص است، در اين ژونال آموزش مي‌دهد چگونه دلايل عادت‌هاي مخربمان را بشناسيم و با روش‌هاي علمي، عادت‌هاي سازنده و متناسب با اهدافمان را جايگزين آن كنيم. خواندن اين كتاب براي كساني كه مي‌خواهند متناسب با اهدافشان تغييرات مثبتي در زندگي خود ايجاد كنند، توصيه مي‌شود.

 

کتاب همدلی (برقراری روابط صمیمانه با خانواده دوستان و همکاران) از دیوید بردفورد و کارول رابین،ترجمه از مرجان مهدی پور ، نشر اختران

 

 

کتاب همدلی (برقراری روابط صمیمانه با خانواده دوستان و همکاران) از دیوید بردفورد و کارول رابین،ترجمه از مرجان مهدی پور ، نشر اختران : همدلی اثری روشنگرانه و عملی در مورد چگونگی ایجاد روابط معنادار است، چه در حوزه‌ی فردی و چه در زمینه‌ی شغلی. نویسندگان که هردو استاد مدرسه‌ی بازرگانی استنفورد هستند، با بهره‌گیری از تجربیات گسترده‌شان چهارچوبی برای ایجاد ارتباط صادقانه، غلبه بر موانع ارتباطی و حل تعارضات در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند. این کتاب منبع ارزشمندی است برای همه‌ی کسانی که می‌خواهند مهارت‌های اجتماعی خود را بهبود بخشند و روابطشان را مستحکم کنند. مضمون این کتاب برخی از مفیدترین آموزه‌ها در پرورش رهبران، آموزش سلامت روان و مهارت‌های ارتباطی است که نویسندگان آنها را به‌صورت پیشنهادهایی ساده و روایت‌های پر کشش و آسان‌فهم بیان کرده‌اند. کاربرد آموزه‌های این کتاب در زندگی روزمره روابط خواننده را با همکاران و دوستان متحول می‌کند و توانایی‌اش را در اداره‌ی امور بهبود می‌بخشد. ما این کتاب را به هر فردی که واقعاً می‌خواهد انسانی مؤثرتر و کمتر دچار تنهایی باشد توصیه می‌کنیم. کاربست آنچه از این کتاب می‌آموزید به احتمال زیاد مهم‌ترین کاری است که در عمرتان انجام خواهید داد، اما بدانید که کار سختی در پیش دارید و این موهبت‌ها یک‌شبه به دست نمی‌آید.

 

 کتاب کنترل بی خوابی اثر لیندزی براونینگ ترجمه از مرضیه قلندری ،نشر علم

 

 کتاب کنترل بی خوابی اثر لیندزی براونینگ ترجمه از مرضیه قلندری ،نشر علم : کتاب کنترل بی خوابی چگونه خواب عمیق تر و بهتری به مدت طولانی تری داشته باشیم  احتمالا به دلیل اینکه مشکل خواب دارید این کتاب را می خوانید و به دنبال توصیه هایی هستید که چگونه سریعت تر به خواب بروید و مدت طولانی تری خواب باشید یا ممکن است متخصص یا دوستی باشید که می خواهد به خواب فرد دیگری کمک کند. کتاب کنترل بی خوابی توصیه های مفیدی را در خصوص کنترل بی خوابی خود ارائه خواهد کرد یا شما را قادر خواهد ساخت به فرد دیگری که مشکل خواب دارد بهتر کمک کنید. نکته جالب توجه این است که همه میتوانند خواب خوب داشته باشند فقط کافیست تغییر ایجاد کنید. دکتر لیندسی براونینگ یک روانشناس، عصب شناس و متخصص خواب است. او علاوه بر اینکه مادر دو فرزند است، دارای مدرک دکترا (DPhil) از دانشگاه آکسفورد است که در آنجا رابطه بین نگرانی و بی خوابی را بررسی کرده است. او Trouble Sleeping، کلینیک تخصصی خواب خود را در سال 2006 تأسیس کرد.

 

معرفی کتاب میانسالی اثر کریستوفر همیلتون

 

 

کتاب میانسالی اثر کریستوفر همیلتون ،ترجمه از میثم محمدامینی،نشر نو : بسته به کشور و اقلیم زادبوم، سال‌هایی از میان دهه‌ی چهارم تا اواسط دهه‌ی ششم زندگی، می‌تواند میانسالی خوانده شود. سال‌هایی که آماده می‌شویم، برای مواجهه با دردها، فقدان‌ها و البته اگر بخت‌یار باشیم، تازه رسیده‌های خودمان: فرزندان، نوه‌ها، برادرزاده‌ها، خواهرزاده‌ها و ... . سال‌هایی که نه پیرسالیم و نه جوان. سال‌هایی که انتظارات خودمان از خودمان هم‌عرض انتظارات دیگران از ماست؛ و البته سال‌هایی پر از پرسش و اندوه: آیا آن‌طور زیسته‌ایم که به خود ببالیم؟ یا اگر به آن بنگریم همانند سامرست موام در «حاصل عمر» با خود می‌گوییم: «هرگز این احساس در من از میان نرفت که... زندگی‌ام یک سراب بوده است... که حتی همان موقع که مشغول ایفای نقشم در آن بودم، می‌توانستم از بیرون به آن بنگرم و آگاه باشم که سرابی بیش نیست.» کریستوفر همیلتون در کتاب «میانسالی» درست در زمانی که خودش در همین میانه‌ی زندگی ایستاده، به آن نظر دقیق‌تر و جامع‌تری انداخته و سعی کرده تجربه‌ی زیستن زندگی در لحظه‌ی میانسالی را در حرکت میان فلاسفه و هنرمندان و البته هرآنچه خودش از زندگی دریافته، واکاوی کند. کتاب همیلتون، هم‌چون جستاری فلسفی و درعین‌حال خودنگارانه، در پی دریچه‌ای‌ست گشوده، به خوشی‌ها و مصائب دورانی که سرشار از تشکیک است

 

کتاب رونالد ریگان اثر دیوید برن ،ترجمه از سعید کلاتی از نشر ثالث

 

کتاب رونالد ریگان اثر دیوید برن ،ترجمه از سعید کلاتی از نشر ثالث :شاید بتوان بنیان اندیشه و شخصیت رونالد ریگان را در این جمله خلاصه نمود که او به رغم گرایشهای مذهبی و باورش به اراده مطلق، به «آزادی اراده» معتقد بود. او از ،نوجوانی حاضر جوابی و قوه تخیل بی بدیلی داشت و همین او را ابتدا به سوی گویندگی و سپس به دنیای سینما سوق داد. بعدها همین بداهه گویی و فن بیانش او را در حوزه سیاست نیز موفق نمود. بسیاری از محافظه کارها او را همچون یک نیمه خدا میدیدند و همین برداشت از ریگان به عنوان ناجی به او در تبدیل شدن به جنگجوی محبوب جنگ سرد در برابر کمونیسم کمک کرد؛ جنگ سرد زورآزمایی عظیمی بود، جنگی مقدس بین خیر و شر که سرنوشت بشریت را تعیین میکرد و ریگان در تعیین این سرنوشت نقش اقدامات دیگری از قبیل بازسازی اقتصاد آمریکا، حل مشکلات مالیاتی و از همه مهمتر احیای خوشبینی آمریکایی، مواردی اند که در کارنامه سیاسی او همچنان میدرخشند با این که تفسیر دوران ریاست جمهوری ریگان از نقطه نظر سیاست داخلی اغلب به سمت جنگ بین جناحهای چپ و راست آمریکا کشیده میشود وی چنان تأثیری بر سیاست کشور داشته که حتی مخالفانش نیز تغییری در بسیاری از اقدامات ماندگار او ایجاد نکرده اند. شکی نیست که ریگان سایه بلندی دارد و امروز محافظه کارهای آمریکایی میراث دار ریگان هستند و تأثیر او از حزب جمهوری خواه نیز فراتر رفته است. هرچند غالبا ریگان را سیاستمداری ناپخته فاقد اندیشه سیاسی معرفی میکنند این کتاب بر آن است که باید او را متفکری سیاسی در نظر گرفت و آرا و عقایدش را عمیق و به دقت بررسی کرد.