معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 28 اردیبهشت 1402

کتاب افسردگی نهفته (راه رهایی از کمال طلبی، آنگاه که بر افسردگی نقاب می کشد ) از مارگارت رابینسون رادرفورد ،ترجمه از شبنم درویش،نشر میلکان

 

کتاب افسردگی نهفته (راه رهایی از کمال طلبی، آنگاه که بر افسردگی نقاب می کشد ) از مارگارت رابینسون رادرفورد ،ترجمه از شبنم درویش،نشر میلکان :اگر با این باور بزرگ شده‌ باشید که احساسات دردناک نشانه‌ٔ ضعف‌اند، یا اگر آسیب‌پذیربودن باعث احساس ناامنی دائمی‌تان شده باشد، بعید نیست با ساختن یک زندگی زیبا و بی‌نقص، ظاهرتان را حفظ کرده باشید، به نحوی که موفق و مشغول به نظر برسید. در عین اینکه همیشه مسئولیت‌پذیر و در سختی‌ها کنار دیگران هستید، کسی را به دنیای درون خود راه نمی‌دهید. ندایی در درونتان می‌گوید مشکلی وجود دارد؛ اما آن را نشنیده می‌گیرید. با خودانتقادی و شرمساری دائمی عجین شده‌اید و ابراز عواطفی چون ترس، خشم، فقدان یا اندوه برایتان عذاب‌آور است. می‌دانید که یک جای کار می‌لنگد اما نمی‌دانید دقیقاً کجا؛ فقط احساس می‌کنید در دام افتاده‌اید و تنها هستید. اگر این توصیفات شبیه شرایط شماست، امکان دارد به افسردگی کاملاً نهفته دچار شده باشید. به کمک کتاب افسردگی نهفته و راهنمایی‌های دلسوزانه‌ٔ مارگارت رادرفورد، متخصص روان‌شناسی بالینی، فرآیند درک کمال‌طلبی‌تان را آغاز خواهید کرد و در ادامه با شناسایی باورهای مخرب و ارتباط با احساساتی که برای طولانی‌مدت سرکوب شده‌اند، تغییر چشمگیری در زندگی خود ایجاد خواهید کرد. کتاب افسردگی نهفته، برای رهایی از چنگال دردناک و منزوی‌کننده‌ٔ کمال‌طلبی و پذیرش عشق‌ورزیدن به خود و خویشتن‌پذیری، پلکانی پیشِ رویتان می‌نهد.

کتاب افسردگی نهفته برای آموزش و حمایت و هدایت شما در روند تغییر و بهبود نوشته شده است. در بخش اول کتاب، بر درک افسردگی کاملاً نهفته تمرکز می‌شود. فصل یکم تعریفی از افسردگی کاملاً نهفته و ویژگی مهم آن یعنی کمال‌طلبی ارائه می‌دهد و ده ویژگی اصلی آن را نیز تبیین می‌کند. حتی اگر خود را کمال‌طلب ندانید، شاید سایر رفتارها و باورها را در خود بیابید. در فصل دوم درمی‌یابیم که افسردگی کاملاً نهفته با افسردگی شناخته‌شده و مدارای سالم چه تفاوتی دارد. در فصل سوم پرسش‌نامه‌ای خواهید یافت که ابزاری مفید برای شماست و کمکتان می‌کند تا بسنجید که در کجای طیف افسردگی نهفته قرار دارید. همچنین دربارهٔ نگرش‌های منفی به فاش‌کردن مشکلات روانی یا کمک‌گرفتن و چگونگی غلبه بر ترس از نگرش‌های منفی خواهیم گفت.

در بخش دوم کتاب، پنج مرحلهٔ بهبود را آغاز می‌کنیم: آگاهی، تعهد، رویارویی، پیوند و تغییر. دو فصل آخر (در بخش سوم کتاب) به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید چگونه این تغییرات جدید را حفظ کنید و به الگوهای دردناک قدیمی در خودتان و روابطتان عقب‌نشینی نکنید. انرژی لازم برای ایجاد تغییر ممکن است با انرژی لازم برای نهادینه‌کردن آن متفاوت باشد.

 

کتاب اسب سیاه اثر تاد رز ،ترجمه از پیام ابراهیم پور ،نشر مون

 

کتاب اسب سیاه اثر تاد رز ،ترجمه از پیام ابراهیم پور ،نشر مون : برای نسل ها، درگیر راه های دستیابی به موفقیت بوده ایم که نیاز دارد هرکسی را بهتر از فرد دیگر هدایت کند. این ” فرمول استاندارد” برای بعضی از افراد کار می کند ولی فقط بخشی از احساسات ما را آزاد کرده و بخشی دیگر را بی نتیجه می گذارد. به همان اندازه که می توانیم این فرمول استاندارد را دوست نداشته باشیم، به نظر می رسد مسیر کاربردی دیگری برای امنیت مالی و تکمیل زندگی وجود نداشته باشد. ولی آن راه چیست؟ پروژه اسب سیاه در مدرسه فارغ التحصیلان هاروارد، پر فروش ترین کتاب بوده و تحسین می کند که از مدیر تاد رز آموخته و عصب شناس گی اگاس روی زنان و مردانی مطالعه کرده است که به موفقیت موثر دست یافته اند حتی با وجود اینکه کسی در جریان موفقیت آنها نبوده است. اسب های سیاه مسیر خود را در زندگی شاد و موفق روشن می کنند. آنچه که هنوز می توان به آن اشاره کرد این است که به نظر می رسد درون پنهان آنها یکی از سفرهایی است که اصول کاربردی برای دستیابی به موفقیت محسوب شده و این امر برای هر فرد کاری به این مسئله ندارد که شما چه کسی هستید یا آرزو دارید به چه چیزی برسید. رویکرد هنجار شکنی به امتیازات SAT ما بستگی ندارد، به این که شما چه کسی هستید یا چقدر پول دارید. رمز؛ ذهنیتی است که می تواند آشکارا به انگلیسی بیان شود: فردیت خود را در تعقیب تکامل دستیابی به موفقیت تحت کنترل در آورید. در کتاب اسب سیاه، رز و اگاس نشان می دهند چطور 4 عامل ذهنیت اسب سیاه به شما قدرت می دهند به شکل صحیح انتخاب های درستی داشته علائق، توانایی ها و موارد خود را متناسب کرده و شما را راهنمایی خواهد کرد زندگی پر از هیجان، هدف و موفقیت داشته باشید. لری تاد رز (متولد 28 نوامبر 1974) یکی از بنیانگذاران و رئیس شرکت Populace، یک اتاق فکر مستقر در بوستون است. قبل از پوپالاس، رز استاد دانشگاه هاروارد بود، جایی که او به عنوان مدیر دانشکده برنامه ذهن، مغز و آموزش و همچنین رهبری آزمایشگاه علم فردیت را بر عهده داشت.او دانشمندی در روانشناسی رشد است که به دلیل کارش در بکارگیری اصول سیستم های پویا در مطالعه رشد، هوش و یادگیری، و به خاطر مشارکت در زمینه علوم اعصاب آموزشی، شناخته شده است. تمرکز فعلی او در حوزه علم فرد است، با تأکید بر به کارگیری بینش در مورد فردیت در موضوعات پتانسیل انسانی، رشد استعدادها و طراحی نهادهای اجتماعی. رز نویسنده پایان میانگین، اسب تاریک و توهمات جمعی است.

 

کتاب 12 قانون زندگی اثر جردن پیترسون ،ترجمه از حامد رحمانیان، نشر نوین توسعه

 

کتاب 12 قانون زندگی اثر جردن پیترسون ،ترجمه از حامد رحمانیان، نشر نوین توسعه : کتاب 12 قانون زندگی، اثری نوشته ی جردن پیترسون است که اولین بار در سال 2018 به انتشار رسید. روانشناس برجسته، جردن پیترسون با ترکیب حقایق دنیای کهن و آخرین یافته های پیشرفته ترین تحقیقات علمی، به برخی از اساسی ترین و پیچیده ترین سوالات انسان ها می پردازد. سیستم عصبی گونه ای از خرچنگ ها، چه اطلاعاتی می تواند در رابطه با موفقیت در زندگی به ما بدهد؟ چرا مصریان باستان، توانایی داشتن توجه دقیق به مسائل را به عنوان یکی از بلندمرتبه ترین خدایان مورد پرستش قرار می دادند؟ انسان ها وقتی ناراحت، مغرور و یا انتقام جو می شوند، چه راه هایی را انتخاب می کنند؟ دکتر جردن پیترسون در این کتاب ارزشمند به مسائلی چون نظم، آزادی، ماجراجویی و مسئولیت پذیری می پردازد و تمام خرد و حکمت جهان در طول تاریخ را در 12 قانون کاربردی و ژرف برای زندگی خلاصه می کند.

 

کتاب علیه افسردگی ملی اثر ژولیا کریستوا ،ترجمه از مهرداد پارسا،نشر شوند

 

کتاب علیه افسردگی ملی اثر ژولیا کریستوا ،ترجمه از مهرداد پارسا،نشر شوند : خوشبختی را فقط می توان به قیمت سرپیچی بدست آورد. سرکشی شرط لازم حیات ذهن است و موضوع را به بخشی از بازگشت، عطف، تجدید و دور زدن فرا می خواند. برخلاف مفهوم معاصر «تمرد» که محدود به کنش سیاسی در سطح کلام است، کریستوا به ریشه های این کلمه برمی گردد تا نشان دهد که اصیل ترین کنش سیاسی شکلی درونی از سرکشی است که متضمن نقض قانون است. ممنوعیت ها، هنجارها، ارزش ها و قوانین داخلی. 68 به بررسی فرانسه و ارزیابی جنبه های سیاسی و فلسفی آن می پردازد. ژولیا کریستوا فیلسوف، منتقد ادبی، روانکاو، فمینیست و رماننویس بلغاری-فرانسوی است که از اواسط دهه ۱۹۶۰ در فرانسه زندگی می‌کند. ژولیا کریستوا بعد از انتشار نخستین کتابش، Semeiotikè در ۱۹۶۹ تأثیر زیادی در تحلیل انتقادی نظریه فرهنگ و فمینیسم گذاشت. کارهای او شامل کتاب‌ها و مقاله‌های بسیار دربارهٔ نشانه‌شناسی، بینامتنیت و ابجکسیون در حوزه‌های زبان‌شناسی، نظریه ادبی و نقد، روانکاوی، زندگینامه نویسی و خودزندگی‌نامه نویسی، تحلیل سیاسی و فرهنگی، هنر و تاریخ هنر می‌شود. او یکی از پیشگامان ساختارگرایی هنگام اوج این نظریه در انسانیّات بود. کارهای وی همچنین جایگاه مهمی در اندیشه پساساختارگرایی دارد. نظریه‌ی ادبی فمینیستی از نیمه‌ی دوم قرن بیست تا به امروز، عرصه‌ی گسترده‌ای را پیش روی مطالعات ادبی گشوده است. ژولیا کریستوا نیز در کنار هلن سیکسو و لوس ایریگاری، مهم‌ترین چهره‌های فمینیسم پساساختارگرای فرانسه محسوب می‌شوند. دغدغه‌ی اصلی کریستوا به‌مانند دیگر اصحاب پساساختارگرایی، «زبان» است و مطالعه‌ی آن در بسترهای جامعه‌شناسیک و روان‌شناسیک.

 

 

کتاب ذهن فریبکار شما اثر استیون نوولا ،ترجمه از اکبر سلطانی ، نشر اختران

 

کتاب ذهن فریبکار شما اثر استیون نوولا ،ترجمه از اکبر سلطانی ، نشر اختران : هیچ مهارتی در دنیای امروز مهمتر از توانایی تفکر ، درک و عمل به روشی موثر و مسئولانه نیست. بعلاوه ، در هیچ مرحله ای از تاریخ بشریت ، با چنین سهولت نسبی ، مانند قرن بیست و یکم ، به این اطلاعات دسترسی نداشته ایم. اما از آنجا که اطلاعات نادرست در جهان امروز نیز افزایش یافته است ، پرورش تفکر انتقادی بیش از هر زمان دیگری مبرم و ضروری است. «ذهن فریبکار شما» شامل 24 سخنرانی ارزشمند شما را به دانش و تکنیک های لازم برای تبدیل شدن به یک متفکر انتقادی تیزبین در زندگی کاری و شخصی خود مجهز می کند. با غوطه ور شدن در علم سوگیری شناختی و تفکر انتقادی و یادگیری چگونگی اندیشیدن در مورد تفکر (عملی معروف به فراشناخت)، درس های مشخصی را هوشمندانه تر کسب خواهید کرد. کلید موفقیت در تفکر انتقادی در درک علوم اعصاب مربوط به نحوه عملکرد تفکر ما است که از قضا پژوهش های فعال در این حوزه به اشتباه از آن غفلت جسته اند. دامها و اشتباهات رایج در تفکر ، مانند مغالطه های منطقی و تعصبات شما از پا در خواهند آورد. دانستن چگونگی تشخیص علم خوب از علم شبه تخصصی در دنیای امروز امری حیاتی ست. نوولا در این کتاب مشخصا به این موارد می پردازد، و کاوش می کند که چگونه وجود موانع فکری ما را خسته می کنند، حواس را پرت کرده و ما را از رسیدن به حقیقت یک موضوع خاص باز می دارد. در طول مسیر ، او یک جعبه ابزار مهم برای شما فراهم می کند که می توانید برای ارزیابی بهتر کیفیت اطلاعات از آن استفاده کنید.