معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 3 خرداد 1402

کتاب چرا ذهن فراتر از ماده کار می کند از دیوید.آر هملیتون، ترجمه از زهرا حسنی ،نشر یوشیتا

 

کتاب چرا ذهن فراتر از ماده کار می کند از دیوید.آر هملیتون، ترجمه از زهرا حسنی ،نشر یوشیتا : آیا تا‌به‌حال متوجه شده‌اید که وقتی گریه می‌کنید، افکار و احساسات شما هستند که باعث می‌شوند بدن شما اشک تولید کند؟ افکار و احساسات شادی یا غم و اندوه، مجموعه‌ای از رویدادهای درونی را در بدن شما به راه می‌اندازد که با سیل اشک به اوج می‌رسد. تاثیر ذهن بر بیولوژی! به‌طور مشابه، یک فکر شرم‌آور ممکن است صورت شما را قرمز کند. از طرف دیگر، هر فکر خوشایند می‌تواند ریتم قلب شما را تغییر دهد و حتی قدرت سیستم ایمنی بدن شما را افزایش دهد. این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه افکار و احساسات، ایده‌ها و باورها ، آرزوها و رؤیاهای ما، وضعیت بدن، شرایط زندگی و حتی وضعیت جهان را تغییر می‌دهد.

 

آیا تا به حال این احساس را داشته‌اید که دیگران شما را نادیده می‌گیرند و هرکاری برایشان انجام می‌دهید از سر وظیفه می‌دانند و از شما قدردانی نمی‌کنند؟ آیا برایتان پیش آمده است که تمام وجودتان را، از وقت و پول گرفته تا هرچیزکه دارید، برای کسی بگذارید تا مشکلش را حل کنید، به این دلیل که این کار را در تمام عمرتان انجام داده‌اید و به این کار عادت کرده‌اید؟ آیا برایتان سخت است که به درخواست کمک کسی نه بگویید، چون اگر این کار را بکنید، احساس عذاب وجدان می‌گیرید و دلتان نمی‌خواهد که محبت آن فرد را از دست بدهید، به همین دلیل بارهاوبارها خودتان را برای نجات دیگران قربانی کرده‌اید؟ اگر این ویژگی‌ها را دارید، پس احتمالاً شما یک فرد هم‎وابسته هستید. پس خواندن این کتاب به شدت به شما توصیه می شود!!

 

کتاب وابستگی ممنوع از آندری ندلکو ، ترجمه از فاطمه لطفی ، نشر یوشیتا : آیا تا به حال این احساس را داشته‌اید که دیگران شما را نادیده می‌گیرند و هرکاری برایشان انجام می‌دهید از سر وظیفه می‌دانند و از شما قدردانی نمی‌کنند؟ آیا برایتان پیش آمده است که تمام وجودتان را، از وقت و پول گرفته تا هرچیزکه دارید، برای کسی بگذارید تا مشکلش را حل کنید، به این دلیل که این کار را در تمام عمرتان انجام داده‌اید و به این کار عادت کرده‌اید؟ آیا برایتان سخت است که به درخواست کمک کسی نه بگویید، چون اگر این کار را بکنید، احساس عذاب وجدان می‌گیرید و دلتان نمی‌خواهد که محبت آن فرد را از دست بدهید، به همین دلیل بارهاوبارها خودتان را برای نجات دیگران قربانی کرده‌اید؟ اگر این ویژگی‌ها را دارید، پس احتمالاً شما یک فرد هم‎وابسته هستید. پس خواندن این کتاب به شدت به شما توصیه می شود!!

 

کتاب هوش هیجانی از تراویس بردبری ، ترجمه زهرا حسنی ، نشر یوشیتا

 

کتاب هوش هیجانی از تراویس بردبری ، ترجمه زهرا حسنی ، نشر یوشیتا : همه موجودات باشعور دارای آگاهی هستند، اما در میان آن‌ها انسان‌ها از هوش بالایی برخوردارند. با توجه به جریان دائمی افکار و احساسات مثبت و منفی، آنچه ما را به عنوان انسان متمایز می‌کند این است که می‌توانیم تغییرات مثبت ایجاد کنیم. این کتاب به‌طور خلاصه توضیح می‌دهد که چگونه با احساسات به‌طور خلاقانه برخورد کنیم و هوش خود را به روشی سودمند به کار بگیریم. اگر تعجب می‌کنید که چرا حرفه‌تان به بن‌بست رسیده یا در کسب‌وکارتان پیشرفتی ندارید یا اگر می‌خواهید به سرعت در مسیری سریع به مرحله بعدی بروید، باید این کتاب را بخوانید. هوش هیجانی شرط لازم موفقیت در کار است و این کتاب به شما کمک می‌کند مهارت‌ها و رفتارهای انتقادی را برای پیشرفت تخصص فنی خود توسعه دهید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها