معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 24 خرداد 1402

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 24 خرداد 1402

 

کتاب روان‌شناسی شجاعت (راهنمای زندگی اجتماعی بر اساس روان‌شناسی آلفرد آدلر) از جولیا یانگ-آلن میلیرن-مارک بلیگن،ترجمه از نگار شجاعی ،نشر مون : شجاعت یعنی تمایل به خطر‌پذیری و حرکت پیش‌رونده در برابر سختی‌ها. هدف این کتاب بررسی شجاعت به‌عنوان مهم‌ترین اصل شناخت و آموزش سلامت روان در حوزه وظایف پنج‌گانه زندگی براساس نظریات آدلر و آدلری‌های معاصر است. این وظایف عبارت‌اند از: کار، عشق، دوستی، همسازی با خود و همسازی با جهان هستی. کتاب به واکاوی معنای هریک از وظیفه‌های زندگی و مشکلاتی از قبیل ترس، جبران یا گریز و همچنین بینش آدلری در زمینه نگرش‌های سودمند اجتماعی در رسیدگی به هر وظیفه می‌پردازد. در هر یک از فصول، مکالمه‌های سقراطی قرار داده شده‌اند تا تعامل بین متن کتاب و خوانندگان در طول مسیر حفظ شود. کتاب همچنین دربرگیرنده بیست‌و‌دو شگرد کمکی است که به نحوی خلاقانه برای خودتمرینی یا استفاده به‌منظور کمک به دیگران برای کشف یا کسب شجاعت طراحی شده‌اند. این کتاب راهنمای منحصر‌به‌فرد و ارزشمندی برای مددکاران حوزه سلامت روان است؛ نه‌تنها برای کمک به مراجعان، بلکه برای رشد شخصی‌شان نیز بسیار مفید واقع خواهد شد.

 

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 24 خرداد 1402

 

کتاب ب ام و لذت ‍‍پرواز از دیوید کایلی،ترجمه از محمد زری‌باف ، نشر منوچهری : BMW از بزرگترین و شناخته شده‌ترین برندهای خودروهای لوکس در جهان است. با وجود میلیونها وسیله نقلیه در جاده‌ها رانندگی در شهر بدون دیدن خودروهای این شرکت اغلب غیر ممکن است. BMW بدون شک یکی از مشهورترین شرکتها در عرضه خودروسازی است که شهرتی جهانی دارد اگرچه شهرت و آوازه ‌BMW بیشتر به دلیل تولید اتومبیل‌های اسپرت با طراحی‌های خاص و زیباست که خصوصا در چند دهه اخیر وارد بازار شده‌اند. اما برندی که اکنون در قله اعتبار و شخصیت ایستاده داستانی دارد که 105 سال قدمت داشته و چالش‌ها و ماجراهای بسیاری را شامل میشود .

BMW یعنی نمادی از نظم و دقت آلمانی در شکل‌گیری یک موفقیت بزرگ. ممکن است فکر کنید همه چیز را در مورد این شرکت خودروسازی لوکس می‌دانید . در این کتاب حقایق جالبی درباره BMW را که تاکنون نمی‌دانستید به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید درک عمیق‌تری از تاریخچه‌ی طولانی مهندسی چشم‌گیری داشته باشید که باعث شده ‌‌‌BMW به یکی از برترین برندهای خودروهای لوکس تاکنون تبدیل شود. اگر شما هم از علاقه‌مندان خودرو هستید و می‌خواهید بیشتر درباره آن بدانید با تاریخچه خودرو بی ام و همراه ما باشید.

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 24 خرداد 1402

 

کتاب بخور و بخواب کار کن و دوباره از اول (30 ترفند برای لذت‌بخش کردن شغل) از بروس دیزلی،ترجمه از محسن مجدی‌کیا ، نشر البرز : اکثر مردم در مورد کار خود احساس منفی دارند و می‌گویند شغل‌شان باعث ایجاد اضطراب در آن‌ها می‌شود. در یکی از مطالعات، هنگامی‌ که از کارگران خواسته شد تا فعالیت‌های روزمره خود را از مورد علاقه‌ترین تا کمترین میزان علاقه رتبه‌بندی کنند، حضور در محل کار در جایگاه آخر یا پیش از آخر قرار گرفت؛ یعنی فقط یک رتبه بالاتر از مریض بودن در رختخواب و این تصویری بسیار ناخوشایند است. در کتاب «بخور، بخواب، کار کن و دوباره از اول» تلاش می‌شود چگونگی کنار گذاشتن این احساس بررسی شود.