معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 29 خرداد 1402

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 29 خرداد 1402

 

کتاب وابی سابی (خرد ژاپنی‌ها برای 1 زندگی کاملا ناقص) از بت کمپتون،ترجمه از شراره معصومي ، نشر نسل نواندیش : شیوه‌ای کاملا جدید در نگرش به دنیا - و زندگی‌تان - الهام‌گرفته از خرد و حکمت چندصدساله ژاپنی. «وابی سابی» مفهومی فریبنده از زیبایی‌شناسی ژاپنی است که به ما کمک می‌کند زیبایی را در نقص ببینیم، قدر سادگی را بدانیم و ذات موقت و گذرای همه‌چیز را بپذیریم. خرد و فرزانگی جاودانه نوابی سابی» با ریشه داشتن در ذن و آداب صرف چای، بیش از هر زمان دیگری به زندگی مدرن مربوط می‌شود.

«وابی سابی» پادزهری نشاط‌انگیز برای دنیای پرسرعت و مصرف‌گرای امروز است که شما را تشویق می‌کند سرعتتان را کم کنید، دوباره با طبیعت ارتباط برقرار کنید و با خودتان مهربان‌تر باشید. همچنین به شما می‌آموزد که در طول زندگی کاملا ناقص خود، شادی و الهام بیشتری بیابید. این کتاب راهنمای صریحی است برای به کار بردن اصول وابی سابی، برای دگرگون کردن هر جنبه‌ای از زندگی‌تان که می‌خواهید، و یافتن شادمانی و خوشبختی، درست در همان جایی که هستید.

 

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 29 خرداد 1402

 

کتاب ذهن‌آگاهی در روانشناسی مثبت‌گرا از ایتای آیتزان - تیم لوماس،ترجمه از سیاوش اقبالی ، نشر دانژه : اثربخشی توجهِ بدون قضاوت، متمرکز بر لحظه حال و پذیرش افکار و احساسات جاری که در ذهن‌آگاهی مورد تمرکز قرار می‌گیرند به میزانی در بهبود و بعضاً رهایی از اختلالات روانی حاد و مزمن مشهود بوده است که بسیاری از رویکردهای سنتی روان‌درمانی آن را در خود جای‌داده و یا تعریف جدیدی بر اساس آن از خود داشته‌اند. مارتین سلیگمن در آغاز قرن 21 به یادآوری این کارکرد فراموش‌شده از روانشناسی پرداخت که وظیفه روانشناسی نه‌تنها کاهش شدت رنج و آشفتگی انسانی بلکه افزایش بهزیستی زندگی افراد (شامل جمعیت غیر بالینی) است. این یادآوری به شکل‌گیری رویکرد جدید روانشناسی مثبت منجر شد که بستر علمی و تحقیقاتی قوی طی دو دهه اخیر برای آن ایجاد شده است. این کتاب در 20 فصل به پوشش زمینه‌هایی می‌پردازد که این تکنیک اثربخش (ذهن‌آگاهی) می‌تواند به بهینه‌سازی این رویکرد نوظهور (روانشناسی مثبت) بپردازد.

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 29 خرداد 1402

 

کتاب قهرمان درون (6 کهن‌الگویی که ما با آنها زندگی می‌کنیم) از کارول پیرسون ، گروه مترجمین 360 درجه، انتشارات 360 درجه : دکتر کارول اس. پیرسون، استاد نامدار جهانی در زمینه روانشناسی درونی و هدایت‌گری متحول‌کننده است. دوره‌ها، کارگاه‌ها و مشاوره‌های پیرسون همواره در خدمت یاری رساندن به افراد برای رسیدن به مرحله‌ای ژرف‌تر در آگاهی‌ست. نتایج پژوهش‌های او، افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد که موفق‌تر باشند و نیز برای کارمندان تجربه احساسی عمیق‌تر از شادی و رضایت درونی را در شغلشان به ارمغان می‌آورد. او مدیریت و تدریس این اهداف را در مؤسسه عالی ،پاسیفیا، دانشگاه‌های مریلند، کلرادو و جرج‌تاون دنبال می‌کند. پیرسون سخنرانی پرطرفدار و آموزگار کارگاه‌های رشد شخصی‌ست، افزون بر این پیرسون در سال 1990 با همکاری شارون وی. سیورت، مری لئونارد و هیو مار پرسش‌نامه‌ای به نام «ای» طراحی کرد که تعیین‌کننده شاخص اسطوره شخصی‌ست و ابزاری کارا برای شناسایی کهن‌الگوهای فعال در زندگی هر شخص می‌باشد.

این کتاب که ابزاری مناسب برای خودکاوی و نوسازی شخصی است، برای همه انسان‌ها با هر سن و موقعیتی نوشته شده است، اما پیش از آن، برای همه کسانی که می‌خواهند قهرمان درون خود و دیگران را بیدار کنند مفید است. این کتاب به‌ویژه برای کسانی که به روشن کردن موقعیتشان در جهان و بهره‌مندی از توانایی‌های نهفته‌شان علاقه دارند، سودمند و کاربردی است.

همچنین می‌توان این کتاب را به‌عنوان الگویی تشخیصی بر مبنایی غیرآسیب‌شناسانه برای تشخیص چالش پرورشی در وضعیت کنونی فرد، به‌عنوان راهی برای درک و گرامیداشت گوناگونی انسان‌ها، ابزاری کمک آموزشی در راه موفقیت و پژوهشی درباره حقایق ازلی و ابدی مربوط به کهن‌الگوها به کار برد.