معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 2 تیر 1402

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 2 تیر 1402

 

کتاب فرضیه خوشبختی (10 اندیشه باستانی برای درک حقایق نوین) از جاناتان هایت،ترجمه از پویا پوراحمد ، نشر باد : جاناتان هایت، روانشناس اجتماعی و استاد روانشناسی اخلاق در دانشگاه نیویورک، با بررسی اندیشه‌های باستانی تمدن‌های کهن در مدیترانه، چین و هندوستان، نشان می‌دهد که کدام بخش از این اندیشه‌ها در زندگی امروزی ما کاربرد دارد و کدام بخش از آنها با گذشت زمان، اهمیت و اعتبار خود را از دست داده است. کتاب «فرضیه خوشبختی» دارای ده فصل اصلی است و نویسنده در هر فصل، به بررسی یک اندیشه بزرگ و مهم پرداخته است. آن‌گونه که بودا گفته است: «این ذهن ماست که زندگی‌مان را می‌سازد.» اما به نظر او، ذهن به فیلی می‌ماند که سرگردان، راه خودکامگی و کامجویی را می‌پیماید. حال، این خودآگاه ماست که هدایت آن را به دست می‌گیرد؛ همانند فیلبانی که بر پشت فیلی نشسته است. با خواندن این کتاب، با عملکرد ذهن انسان آشنا می‌شوید و پیشنهادهایی کاربردی برای افزایش شادی، رضایت خاطر و آرامش دریافت می‌کنید. هایت همچنین به بررسی دلایل بروز برخی اختلالات روحی مانند اظطراب اجتماعی، اضطراب پس از سانحه، وسواس فکری عملی، حمله‌های عصبی و... می‌پردازد و علاوه بر اینکه آنها را از دیدگاه علمی برای مخاطب توضیح می‌دهد، راهکارهایی ساده و قابل اجرا در اختیار او می‌گذارد.

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 2 تیر 1402

 

کتاب همدلی (برقراری روابط صمیمانه با خانواده دوستان و همکاران) از دیوید بردفورد - کارول رابین،ترجمه از مرجان مهدی‌پور ،نشر اختران : هرگز تا این حد واضح نبوده که روابط معنادار برای موفقیت و زندگی سالم حیاتی‌ست. این کتاب اثری کاربردی و بهنگام است که به ما نشان می‌دهد با یادگیری اینکه چگونه با خودمان مرتبط باشیم می‌توانیم به راحتی با دیگران نیز مرتبط شویم و روابطی شکوفا برقرار کنیم. آریانا هافینگتون، بنیان‌گذار و مدیرعامل اجرایی تریوگلوبال. کلاس‌های کارول و دیوید منبع ارزشمندی بوده‌اند- و موهبتی‌ست که دیدگاه‌ها و درس‌هایشان در یک کتاب گرد آمده است. من این کتاب را به هر کس که دوست دارد احساس شادی و رضایت کند و به هر کس که خواهان آینده‌ای بهتر و هوشمندانه‌تر برای دنیای ماست توصیه می‌کنم. دکتر جنیفر آکر، نویسنده کتاب‌های شوخ‌طبعانه، موقرانه و اثر پرواز اژدها.

 

معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران : 2 تیر 1402

 

کتاب مهره حیاتی (تمرین غیرقابل جایگزین شدن) از ست گودین ،ترجمه از ترانه عبدی‌زاده ، نشر باد : فرقی نمی‌کند که کارگری روزمزد باشید یا مدیر بازاریابیِ شرکتی بزرگ؛ بازار کار، کارمندان سربه‌زیر، و صرفا فرمان‌بردار را به راحتی کنار می‌گذارد؛ مانند چرخ‌دنده‌های یک ماشین که مشابه آنها را به وفور در بازار پیدا می‌کنیم. در نقطۀ مقابل «مهرۀ حیاتی» قرار دارد. مهرۀ حیاتی، نیرویی غیرقابل‌جایگزین است که با ذهن پویای خود، خارج از چارچوب‌ها فکر می‌کند؛ در مقابل آنچه غلط می‌پندارد، واکنش نشان می‌دهد و به دنبال بدعت و بهبود کار است. شغلش را تنها وسیله‌ای برای گذران زندگی نمی‌داند و از روح و قریحۀ خود، برای پیشرفت کار مایه می‌گذارد، حتی در جایگاه یک خدمتکار ساده. «ست گودین» نویسنده آمریکایی، کارآفرین و سخنران برتر در زمینۀ کسب و کار، طی دوازده بخش و با مثال‌های کاربردی و ملموس، سرنخ‌های لازم را برای تبدیل شما به نیرویی برجسته و غیر‌قابل جایگزین، در اختیارتان قرار می‌دهد. او از هفت ویژگی اصلی مهره‌های حیاتی پرده برمی‌دارد، از اهمیت برقراری ارتباطات در محیط کار سخن می‌گوید و حتی برای مواقعی که تلاشتان در مسیر غیرقابل جایگزین شدن ناکام مانده، راه‌حل ارائه می‌دهد.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها