جملاتی از کتاب ۴۸ قانون قدرت از رابرت گرین

جملاتی از کتاب ۴۸ قانون قدرت از رابرت گرین

 

کتاب ۴۸ قانون قدرت در سال ۱۹۹۸ توسط رابرت گرین نویسنده و محقق مشهور آمریکایی نوشته شده است. این کتاب که به‌صورت دقیق و علمی به بررسی و بیان قوانین موثر در افزایش و تثبیت مزیت اجتماعی قدرت در بسترها و شرایط مختلف پرداخته است، به‌سرعت در میان عموم مردم و طبقات مختلف جامعه از زندانیان گرفته تا شخصیت‌های مشهور، مخاطبین و طرفداران گسترده‌ای پیدا کرد. این اثر در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز نیز قرار گرفته و تاکنون بیش از یک میلیون و دویست‌هزار نسخه از آن، فقط در آمریکا فروش رفته است و به بیش از ۲۴ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

 

هرگز بیش از حد لازم به دوستان خود اعتماد نکنید و بیاموزید که از دشمنانتان بهره برید حواستان به دوستانتان باشد، آن‌ها به راحتی می‌توانند به شما خیانت کنند.

برای تسلط بر احساسات‌تان، باید ابتدا بتوانید از لحظه حال فاصله بگیرید و بی‌طرفانه نسبت به گذشته و آینده فکر کنید. مانند ژانوس از خدایان روم که دو چهره داشت و نگهبان دروازه‌ها بود، باید قادر باشید همزمان به هر دو جهت نگاه کنید تا بهتر بتوانید با خطراتی که از هر سو روبه‌رو می‌شوید، مقابله کنید. باید دو چهره برای خود خلق کنید، یک چهره همواره به سوی آینده و چهره دیگر به سمت گذشته.

درس‌های تاریخ را همیشه به خاطر بسپارید: «هرگز راه را تا نیمه نروید.»

شوپنهاور باور داشت که «عظمت ذهن به انسجام آن است؛ نه به وسعتش.»
مردم براساس تأثیری که بر دنیا می‌گذارند، قضاوت کنید نه دلایلی که برای توجیه مشکلاتشان می‌آورند.
ارزش پول به داشتنش نیست، بلکه به مصرف آن است.
می‌گویند وقتی قرص ماه کامل باشد، صدف نیز کامل باز می شود. وقتی خرچنگ صدف را باز شده می‌یابد، سنگ یا علف دریایی به درون آن می‌اندازد و صدف دیگر نمی‌تواند بسته شود و خوراک خرچنگ می شود. این سرنوشت کسی است که دهانش را بیش از حد باز می‌کند و خود را به تمامی در اختیار شنونده قرار می دهد. لئوناردو داوینچی
بیشتر انسان‌ها آن قدر خودخواه هستند که به هیچ چیز جز خودشان علاقه‌ای ندارند
«ارزش هر چیز براساس آنچه به واسطه آن به دست می‌آورید نیست، بلکه براساس بهایی است که بابت آن می‌پردازید.»
 
ما شیفته اشخاص و چیزهایی می‌شویم که نتوانیم آن‌ها را بلافاصله تفسیر کنیم و بشناسیم.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها