معرفی جدیدترین کتاب های منتشر شده در ایران

کتاب کیسینجر مذاکره گر اثر جیمز سبیوس

 

کتاب کیسینجر مذاکره گر اثر جیمز سبیوس : این کتاب در نوع خود منحصر به فرد است. این اولین کتابی است که عمیقا در فلسفه و روش مذاکره من کاوش می کند. نویسندگان این کتاب، تحلیلی عالی و عملی از چگونگی ایجاد توافق های ارزشمند در موقعیت های پیچیده ارائه کرده اند. اهمیت این کتاب فقط در بیان داستان های مذاکرات من - هرچند رنگارنگ یا از نظر تاریخی جذاب- نیست. در عوض، خوانندگان ارزش واقعی آن را در دستیابی به چکیده اصول و شیوه های ارزشمندی خواهند یافت که عمدتا چه در زمان مسئولیت من در وزارت امور خارجه و چه پس از آن و حتی گاهی برای خود منهم مخفی و مغفول بوده است. هر مقام ارشد سیاست خارجی، مدیرعامل، دیپلمات و معامله گری که با چالشهای پیچیده مذاکره مواجه است، از خواندن این کتاب سود خواهد برد.

 

کتاب هخامنشیان فرمانروایان جهان باستان اثر محسن جعفری

 

کتاب هخامنشیان فرمانروایان جهان باستان اثر محسن جعفری : «مجموعه تاریخ ایران زمین» با هدف آشنایی عموم مردم جامعه به ویژه جوانان با تاریخ و فرهنگ ایران نوشته شده است. در هر کتاب این مجموعه به یکی از دوره های تاریخی ایران پرداخته شده و تلاش شده با تکیه بر تازه ترین و مهم ترین پژوهشها ، چشماندازی ژرف و همه جانبه از تاریخ و فرهنگ ایرانی در آن دوره ارائه شود. در این کتاب‌ها فقط به شرح رویدادها و تاریخ سیاسی پرداخته نمیشود ، بلکه ساختار سیاسی و اقتصادی ، زبان و ادبیات ، دین ، معماری و شهرسازی و هنرهای هر دوره نیز معرفی می‌شود. کوشش بر این بوده که کتاب های این مجموعه برای آشنایی خوانندگان غیردانشگاهی با تاریخ و فرهنگ ایران بسنده باشند و همزمان برای دوستداران جدی‌تر تاریخ ایران دری به سوی آثار تخصصی تر و جهان زیبای ایران شناسی بگشایند.

 

کتاب در میان ما (فرهنگ‌ها چگونه احساسات را شکل می‌دهند) از باتیا مسکیتا

 

کتاب در میان ما (فرهنگ‌ها چگونه احساسات را شکل می‌دهند) از باتیا مسکیتا : همه ما انسان‌ها همان‌طور که دماغ یا دست داریم، احساس نیز داریم. درست است که مثلا شکل بینی هر شخص با دیگری فرق می‌کند، اما همگی یک کار را انجام می‌دهند: دم و بازدم. احساسات ما نیز همین‌گونه است. هر فرهنگ برای بیان یک مفهوم از طریق احساسات شیوه مقبول خود را دارد. افراد در فرهنگ‌های مختلف مثل هم عصبانی، خوشحال یا وحشت‌زده نمی‌شوند؛ تفاوت‌های فرهنگی باعث تفاوت در نوع ابراز احساسات می‌شود. انستن این موضوع سبب می‌شود متوجه شویم چرا در جوامع بزرگ ممکن است احساسات مانعی برای تعامل بین افراد باشند. در این کتاب با این طرز فکر متفاوت درباره احساسات آشنا می‌شوید؛ طرز فکری که احساسات را به جایگاه ما در دنیا، روابطمان با دیگران و بسترهای اجتماعی-فرهنگی پیوند می‌زند.

 

کتاب فرندز (زندگی و خاطرات متیو پری) از متیو پری

 

کتاب فرندز (زندگی و خاطرات متیو پری) از متیو پری : «سلام، من متیو هستم، البته شاید من را به اسم دیگری بشناسید. دوستانم بهم می‌گویند متی. و قاعدتا باید تا حالا مرده باشم.» داستان جذاب بازیگر مشهور، متیو پری، اینگونه آغاز می‌شود. در این کتاب، با او در مسیر زندگی‌اش، از جاه‌طلبی‌های کودکی تا شهرت و اعتیاد و بهبودی پس از یک فاجعه بزرگ همراه می‌شویم. «فاجعه بزرگ» یک سرگذشت‌نامه فراموش‌نشدنی است که چشم مخاطب را به روی حقایقی باورنکردنی باز می‌کند و به کمک کسانی می‌آید که با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند. این داستان صادقانه و تکان‌دهنده را از دست ندهید... «سرگذشتی شگفت‌انگیز که نوشتن آن شهامت زیادی می‌خواهد. این کتاب سرشار از امید به آینده و زندگی است.» - مارتا کافمن (یکی از سازندگان سریال فرندز). «ستاره دوست‌داشتنی سریال فرندز، ما را به پشت صحنه این سریال و مشکلاتی که در اثر اعتیاد داشته، می‌برد.» - نیویورک تایمز. «متیو پری، بدون هیچ تعارفی، از رفتارهای اشتباه خود در گذشته می‌گوید.» - گاردین.

 

فلسفه برای نوجوانان (مفاهیم اصلی و بررسی مهم‌ترین سوالات مربوط به زندگی)

 

کتاب فلسفه برای نوجوانان (مفاهیم اصلی و بررسی مهم‌ترین سوالات مربوط به زندگی) نظر خودتان را وارد كنيد از مارک لینزن‌مایر : اگر پرسش‌های بنیادین درباره دنیای اطراف خود می‌پرسید، پس مانند یک فیلسوف فکر می‌کنید. در تجربه کلاس‌های درس نوجوانان هم همواره پرسش‌هایی در باب ماهیت وجودی، بحران هویت، تجربه زیستِ شخصی، دانستنی‌های زندگی و مفاهیم عمیقی که ریشه در فلسفه دارد؛ مطرح می‌شوند. این کتاب، فلسفه را از طریق پرسش‌های جذابی که ممکن است خودتان قبلاً درباره آنها فکر کرده باشید یا از شما پرسیده باشند، ارائه می‌دهد. پرسش‌هایی مانند «آیا می‌توانیم وجود خدا را اثبات کنیم؟» به راستی ذهن چیست؟» «چگونه می‌توانیم در مورد هر چیزی مطمئن باشیم؟» در‌ حالی که مفاهیم اصلی فلسفه را می‌آموزید و مهارت‌های تفکر انتقادی خود را تقویت می‌کنید، همه این ایده‌ها و بسیاری دیگر را در نظر بگیرید. لینسن مایر به زبان ساده به بررسی این مفاهیم عمیق برای نوجوانان می‌پردازد. پرسش‌های بنیادین را مطرح می‌کند و به هر پرسش از زوایای مختلف نزدیک می‌شود و مفاهیم فلسفی را با زبانی ساده ارائه می‌دهد. این کتاب با تقویت مهارت پرسشگری، می‌تواند آغازی باشد بر مطالعات و تفکر هستی‌شناسی نوجوانان.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها