جملاتی از کتاب زنان زیرک؛ چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ نوشته شری آرگو

جملاتی از کتاب زنان زیرک؛ چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ نوشته شری آرگو

 

کتاب زنان ‌زیرک در پی پاسخ دادن به این سوال است. چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ کتاب زنان زیرک کتابی روان‌شناسانه درباره روابط زن و مرد، نوشته شری آرگو است.

زنان زیرک کتابی اثر شری آرگو است. موضوع کتاب زنان زیرک این سوال است: چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ شری آرگو در زنان زیرک، از بعد روانشناسی به روابط بین زنان و مردان نگاه کرده است. او به جای تکیه بر تصویری رؤیایی و ایده‌آلیستی از روابط دو جنس مخالف، تصویری واقع‌گرایانه از طرز فکر و خواسته‌های مردان و رفتارهای درست یا نادرست زنان به ما ارائه می‌دهد و باوجود تعداد اندک نکاتی که با فرهنگ ما همخوانی ندارند، کتاب پر است از نکات آموزنده و جالبی که می‌توانند در زندگی هر روزه به کار بیایند.

 

 

مردها دنیا را اداره می کنند و زنان مردها را.

عادات بد بسیار آسانتر از عادات خوب پا می گیرند. زیرا عادات خوب، نیاز به تلاشی آگاهانه دارند. صبر کردن این تلاش را تقویت می‌کند.
* با همه چیز موافقت کنید *هیچ چیز را توضیح ندهید *سپس همان کاری را انجام دهید که برایتان بهتر است.
مردها تمام زندگی‌شان را کار می‌کنند، فقط برای اینکه زنی را داشته باشند که عاشقانه به آن‌ها نگاه کند و بگوید: «تو فوق العاده ای» و «من به تو افتخار می کنم». او تمام راه تا قله کوه را بالا می رود فقط برای اینکه احساس کند زنی که دوستش دارد، به او افتخار می‌کند.
یک زیرک این را به خوبی می فهمد که وقتی یک مرد چیزی را بخواهد، به دنبالش می‌رود و این «پیگیری»، باعث می‌شود که از آن بیشتر خوشش بیاید و چنانچه آن را فوراً به دست نیاورد، شیفته‌اش می‌شود.
انس و الفت زیاد از حد خفت می‌آورد و پیش بینی پذیر بودن نیز کسالت به بار می‌آورد.
اگر قرار باشد میان شخصیت و رابطه یکی انتخاب شود، یک زیرک شخصیت خود را بالای هر چیز دیگری قرار می دهد.
این طبیعت هر انسانی است که ابتدا عمق آب را بسنجد و ببیند تا کجا می‌تواند پیشروی کند
هنگامی‌که شما شروع به غر زدن کردید، رفتار شما داستانی دیگر را به نمایش گذاشت: «حتی کوچکترین کارهایی که انجام می‌دهی، روی من تأثیر می‌گذارند» به همین دلیل و تنها به همین دلیل است که غر زدن شما در واقع نوعی جایزه به مرد است
هنگامی‌که شما روال عادی را به هم می زنید، نبودتان، در زمانی که انتظار بودنتان را دارد، او را به سمت شما می کشد. مردها به کلمات واکنش نشان نمی‌دهند، بلکه به نداشتن هیچ‌گونه ارتباط با شما واکنش نشان می دهند.