معرفی جدیدترین کتابهای منتشر شده در ایران 28 شهریور ماه 1402

معرفی جدیدترین کتابهای منتشر شده در ایران 28 شهریور ماه 1402

 

کتاب موازنه قدرت در تاریخ جهان اثر استوارت کافمن : موازنه قدرت چیست؟ و آیا ما به هنگام مطالعه روابط بین الملل، درک درستی از آن داریم؟ آیا موازنه، خود به خود ایجاد میشود یا عده ای مینشینند و آن را طراحی و اجرا میکنند؟ آیا موازنه قدرت قابل طراحی و برنامه ریزی هوشمندانه و خردمندانه استراتژیست هاست؟ هدف از انتشار این کتاب، ارزیابی کارکرد انواع نظام‌های بین المللی طی هزاره های گذشته در پنج قاره است. قصد نویسندگان این بوده که بفهمیم آن نظام ها چگونه رفتار میکردند و چه نتایجی به بار آوردند. صحبت از موازنه قدرت مورد بحث در این کتاب، الزاما سخن گفتن از نظریه موازنه قدرت برای جنگ نیست. نظریه‌های موازنه قدرت به درستی نتیجه میگیرند که موازنه قدرت یک پدیده فرا تاریخی است که همه تاریخ را در برمیگیرد.

 

معرفی جدیدترین کتابهای منتشر شده در ایران 28 شهریور ماه 1402

 

کتاب زندگی و رفتارشناسی پرندگان از رضا صادقی : این کتاب در قالب چهار فصل اطلاعات مفصلی در مورد ویژگی های کالبدشناسی فیزیولوژی رده بندی جانوری رفتار شناسی عمومی و اختصاصی گونه های مختلف پرندگان در اختیار علاقه مندان قرار میدهد کتاب رازهای زندگی و رفتارهای پرندگان را برای خواننده باز میکند و گوشه هایی از شگفتی های این آفریدگان را به دوستداران آنها نشان میدهد.

 

کتاب علم مشتری اثر کامبیز حیدرزاده

 

کتاب علم مشتری اثر کامبیز حیدرزاده در این کتاب - که جدیدترین اثر (۲۰۲۲) پروفسور چرنوو است - «علم مشتری» (Customer Science) به عنوان یکی از حوزه های علوم رفتاری و کاربرد آن به عنوان چارچوب تصمیم گیری برای طراحی و مدیریت تجربه مشتری بررسی می شود. سپس درباره نقش شهود (Intuition) در تصمیم گیری مدیریتی و برخی سوگیری های (Decision Biases) اصلی در تصمیم گیری و نحوه استفاده از رویکرد سیستماتیک شناخت رفتار مشتری برای حداقل سازی این سوگیری ها صحبت خواهد شد. در ادامه، نقش تحقیقات بازار به عنوان ابزاری برای گردآوری بینش مشتریان (Customer Insights) و کاربرد علم مشتری در تحقیقات و آزمایش های بازاریابی بررسی می شود. سپس درباره نقش تحلیل داده ها (Data Analytics) و هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) در بازاریابی محدودیت های آن ها و کاربرد شناخت اصول کلیدی محرک فرایندهای تفکر احساسات و اقدامات مشتری در آن ها صحبت می شود. در نهایت، چارچوب تصمیم گیری و به کارگیری بینش های رفتاری و مدیریت تجربه مشتری را مشخص می کند.

 

کتاب هوش مصنوعی اثر استوارت راسل

 

کتاب هوش مصنوعی اثر استوارت راسل نویسنده کتاب حاضر استوارت راسل دانشمند ،کامپیوتر، از پژوهشگران ارشد و نویسنده کتاب درسی دانشگاهی در زمینه هوش مصنوعی و بنیان گذار مرکز هوش مصنوعی سازگار با انسان در دانشگاه کالیفرنیا برکلی است. وی در این اثر استدلال میکند که اگرچه ادامه پیشرفت در قابلیت هوش مصنوعی به سبب انگیزههای اقتصادی اجتناب ناپذیر است باید خطرات ناشی از هوش مصنوعی فراهوش بر آینده بشریت به سبب عدم قطعیت در مورد چگونگی پیشرفت آن را جدی گرفت.

 

کتاب قدرت اختلاف اثر ادوارد ترانیک

 

کتاب قدرت اختلاف اثر ادوارد ترانیک ما از دل یک رابطه متولد می‌شویم. در بستر روابط رشد می‌کنیم. به ‌واسطۀ روابطمان سخن گفتن و گوش فرادادن را می‌آموزیم. با روابط می‌بالیم، دل می‌بازیم و بدین‌ترتیب رابطه‌ای نو شکل می‌دهیم. تنها مرگ است که ما را از روابطمان جدا می‌کند. در هر رابطه‌ای که باشیم دیر یا زود به «اختلاف» بر خواهیم خورد. باید نسبت به این اختلافات چه رویکردی داشته باشیم؟ آیا باید از آن‌ها بگریزیم، پنهانشان کنیم یا وانمود کنیم که وجود ندارند؟ کتاب حاضر بر اختلافات گریزناپذیر زندگی تمرکز دارد. این کتاب نشان می‌دهد که وظیفۀ همیشگی ما پذیرش این اختلافات و حل‌وفصل آن‌هاست. هیچ اختلافی را نباید حل‌نشده یا مسکوت باقی گذاشت. با حل کردن اختلافات، ما صمیمیت، اعتماد و تاب‌آوری‌مان را تقویت می‌کنیم. با گوش فرادادن به هم، اذعان کردن به تفاوت‌هایمان و یافتن راه‌حلی برای عبور از اختلاف‌ها، متحدتر و شادتر خواهیم شد و این موضوع هم در بعد روابط فردی و هم در گسترۀ وسیع‌تر روابط اجتماعی‌مان صادق است.

 

کتاب مزایای اضطراب

 

کتاب مزایای اضطراب اثر تریسی دنیس-تیواری اضطراب مثل آژیر خطر دود است که هشدار می‌دهد خانه آتش گرفته است. چه می‌شود اگر به جای فرار کردن از خانه و زنگ زدن به آتش‌نشانی، آژیر را نادیده بگیریم، باتری دستگاه را بیرون بیاوریم یا از رفتن به قسمت‌هایی از خانه اجتناب کنیم که صدای آژیر در آنجا بلندتر است؟ به عقیدۀ تریسی دنیس_تیواری، اضطراب ارزش شنیده شدن دارد و با خواندن این کتاب دیدگاهمان در مورد آن تغییر خواهد کرد. ایجاد تغییری اساسی در دیدگاهی که راجع به اضطراب داریم و اینکه اضطراب را دوست و متحد خود بدانیم، تنها به معنی اجرای مجموعه‌ای از اقدامات و ابتکارات نیست. منظور از این تغییر دیدگاه اساسی ساختن یک چارچوب فکری جدید دربارۀ اضطراب است. لازم است مجموعه‌ای تازه از باورها، بینش‌ها و انتظارات را در خودمان ایجاد کنیم تا به ما این امکان را بدهد که اضطراب را کاوش کنیم، از آن یاد بگیریم و به نفع خودمان، نهایت استفاده را از آن ببریم. ایجاد یک چارچوب فکری جدید بهترین و تنها راهی است که می‌تواند نگاه ما را به اضطراب تغییر دهد و این کار مهم ترین هدف کتاب مزایای اضطراب است.

 

 

کتاب کشمکش بر سر سلطه در اروپا اثر آلن جان پرسیوال تیلور

 

کتاب کشمکش بر سر سلطه در اروپا اثر آلن جان پرسیوال تیلور کشمکش بر سر سلطه در اروپا، تاریخ دیپلماسی در اروپا از سال 1850 تا سال 1914 است، تیلور که از پژوهشگران کم نظیر تاریخ اروپا است در این کتاب به جای بررسی رخدادهای عینی تاریخ، به کندوکاو درباره‌ی علل پنهان آن‌ها می‌پردازد و به این منظور به سراغ بایگانی‌ها و پرونده‌ها و نامه‌های شخصی و محرمانه‌ی آن‌ها می‌رود. برای دانش پژوهان تاریخ و علاقمند به رویدادهای تاریخی، کتاب گنجینه‌ی گرانبهایی است که کنجکاوی و عطش آن‌ها را سیراب می‌کند. کمتر نویسنده‌ای توانسته‌ است بادقت تیلور علل وقوع جنگ‌های فرانسه و پروس و جنگ جهانی اول را تبیین کند.

 

کتاب کلید روابط سالم اثر سوزان مک ماهون

 

کتاب کلید روابط سالم اثر سوزان مک ماهون رابطه ها محلی برای بهبود کیفیت زندگی و صمیمیت هستند. اما گاهی اوقات درد و رنج بسیاری را در رابطه تجربه می کنیم. مشکلاتی که در بستر روابط به وجود می آیند گاهی سخت ترین و چالش برانگیزترین مسائل زندگی هستند. این کتاب به شما دانش و مهارت برقراری رابطه سالم و معنادار و رضایت بخش را می دهد. اینکه چگونه هم از جسم و احساسات خود مراقبت نمایید و هم از توانایی های ذاتی خود برای حل مشکلات زندگی بهره مند شوید. دکتر سوزانا مک ماهون نویسنده کتاب های درمانگر قابل حمل، حلال مشکل قابل حمل: داشتن روابط سالم و حلال مشکل قابل حمل: مقابله با استرس های زندگی است. او که در دانشگاه هیوستون تحصیل کرد، برای دولت فدرال در تگزاس و آلمان کار کرد و مدیر برنامه سلامت روان اجتماعی در مادرید بود.

 

کتاب زندگی های پنهان درون گرایان

 

کتاب زندگی های پنهان درون گرایان اثر جن گرانمن کتاب «زندگی های پنهان درون گرایان» اثر «جن گرانمن» یک نگاه عمیق و فهیمانه به جهان داخلی ویژگی‌ها و تجربیات افراد درون‌گرا می‌باشد. در این کتاب، گرانمن نه تنها به توضیحات علمی و روان‌شناسی در مورد درون‌گرایی می‌پردازد، بلکه با استفاده از داستان‌ها و مصاحبه‌هایی با افراد درون‌گرا، به تصویر کشیدن چگونگی زندگی، تفکر، و ارتباط برقرار کردن آن‌ها می‌پردازد. درون‌گرایی اغلب با افسردگی، کمرویی یا تنهایی اشتباه گرفته می‌شود، اما گرانمن در کتاب خود تاکید می‌کند که این یک خصوصیت طبیعی و ذاتی است که با دارا بودن توانایی‌ها و استعدادهای منحصر به فرد همراه است. او به تشریح مزایا و چالش‌های این خصوصیت پرداخته و راهنمایی‌هایی برای درون‌گراها ارائه می‌دهد تا بتوانند بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنند و به قدرت‌ها و توانایی‌های خود اعتماد کنند. این کتاب برای هر کسی که خودش یا کسی را می‌شناسد که ویژگی‌های درون‌گرا دارد، منبع مفیدی است. کتاب زندگی های پنهان درون گرایان به خوانندگان کمک می‌کند تا بهتر درک کنند که چرا بعضی افراد ترجیح می‌دهند وقت بیشتری به تنهایی گذرانده و چگونه آن‌ها می‌توانند در جهانی که بیشتر به صورت‌های برون‌گرایی ساخته شده است، موفق باشند.

 

کتاب هوش مصنوعی اثر لوکا ماسارون

 

کتاب هوش مصنوعی اثر لوکا ماسارون ساعت محبوب شما، آخرین هواپیمایی که با آن پرواز کردید، رایانه و تلفن همراهتان، همه از هوش مصنوعی بهره می‌برند. این فناوری مربوط به آینده نیست و هوش مصنوعی اکنون هم کنار شماست! اگر می‌خواهید حساب واقعیت را از تبلیغات جدا کنید و به محدودیت‌های این فناوری جذاب پی ببرید، هوش مصنوعی For Dummies کمک می‌کند روش کار و حوزه‌ها‌ی کاربرد‌ و نحوه‌ی استفاده‌ی آسان‌تر از آن را یاد بگیرید. بنابراین، اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از هوش مصنوعی ببرید، این راهنمای کاربردی را مطالعه کنید.