معرفی جدیدترین کتابهای منتشر شده در ایران 3 مهر ماه 1402

تحلیل روان‌شناختی (چگونگی پول درآوردن پیشی گرفتن از بازار و پیوستن به چرخه پول هوشمندانه)

 

کتاب تحلیل روان‌شناختی (چگونگی پول درآوردن پیشی گرفتن از بازار و پیوستن به چرخه پول هوشمندانه) : این کتاب رویکردی منحصر به فرد برای سرمایه‌گذاری و تجارت ارائه می‌کند که فراتر از تحلیل‌های تکنیکی و بنیادی سنتی است. سرحان، تحلیل روان‌شناختی را به مثابه روشی برای تصمیم‌گیری منطقی و غیراحساسی با پول و درک ذهنیت بازارمعرفی می‌کند. سرحان با تکیه بر تحقیقات گسترده در چرخه‌های تاریخی بازار، بر نقش ماهیت انسان در حرکت بازار تاکید می‌کند. او می‌گید که تحلیل روان‌شناختی، که توسط خودش ابداع شده، عواملی را آشکار می‌کند که فراتر از اصول و تکنیک‌ها بر قیمت تاثیر می‌گذارند. با تسلط بر تحلیل روان‌شناختی، خوانندگان می‌توانند در بازار برتری پیدا کنند و به طور مداوم بازدهی بالاتر از حد متوسط ایجاد نمایند. این کتاب خوانندگان را راهنمایی می‌کند که چگونه حتی تحت فشار تصمیمات منطقی بگیرند و از روان‌شناسی بازار استفاده کنند تا با چرخه پول هوشمندانه هماهنگ شوند. تحلیل روان‌شناختی با بینش عملی خود، یک منبع ارزشمند برای معامله‌گران، سرمایه‌گذاران، متخصصان امور مالی و هر کسی است که بدون توجه به شرایط بازار به دنبال سود است. رویکرد سرحان خرد متعارف را به چالش می‌کشد و دیدگاه تازه‌ای را در مورد عوامل روان‌شناختی محرک رفتار بازار ارائه می‌دهد. همچنین به خوانندگان قدرت می‌دهد تا بازار را شکست دهند و در تلاش‌های تجاری خود به موفقیت دست یابند.

 

کتاب مهار کمال‌گرایی (راهنمای خودیار برای درمان کمال‌گرایی ناسازگار)

 

کتاب مهار کمال‌گرایی (راهنمای خودیار برای درمان کمال‌گرایی ناسازگار) : کمال‌گرایی ناسازگار دارای چهار مولفه است: 1- تعیین استانداردهای سطح بالا و سماجت‌گونه؛ 2- تلاش بی‌وقفه در جهت دستیابی به این استانداردها؛ 3- قضاوت در مورد ارزش خود مبتنی بر تلاش و دستیابی به استانداردها؛ 4-ادامه دادن به مسیر کمال‌گرایی برخلاف هزینه‌های روانی اجتماعی تحمیل شده. از سوی دیگر، کمال‌گرایی از مسیر زمینه‌های ژنتیکی، و محیط خانواده شامل یادگیری مستقیم (پاداش و تنبیه) و غیرمستقیم (الگوبرداری) شکل می‌گیرد. البته، اگرچه فهم علت کمال‌گرایی از اهمیت برخوردار است اما برنامه و تلاش برای کاهش مولفه‌های کمال‌گرایی به مراتب از آن مهم‌تر است. از این رو، ممکن است شما دلیل واضح یا قطعی برای به وجود آمدن کمال‌گرایی‌تان را به یاد نیاورید اما می‌توانید با برنامه و تمرین‌های منظم، شدت آن را کاهش دهید تا جایی که به کمال‌گرایی سالم یا سازگار دست یابید.

 

کتاب درآمدی بر روانشناسی یونگ

 

 

کتاب درآمدی بر روانشناسی یونگ : دکترروث بری یک مشاور روانشناس بالینی با گروه هسلی، در انگلستان، است. بری به بزرگ‌سالان مبتلا به اوتیسم و نیازهای پیچیده، از جمله رفتارهای چالش‌برانگیز حاد، خدمات ارائه می‌دهد. این کتاب شما را با "پدر روانشناسی تحلیلی" و آثار او آشنا می‌کند. با مطالعه این کتاب دیگر نیازی به کشتی گرفتن با مفاهیم مشکل روانشناسی یونگی ندارید، زیرا این کتاب ایده‌های آن را به زبانی همه‌فهم توضیح داده است. رووث بری در این کتاب به کندوکاو در پیشینه یونگ و زمانه‌ای که در آن می‌زیست می‌پردازد و تحولات روانکاوی یونگی، رویاها و تعبیر آنها و بالاخره تعبیرات کلاسیک اسطوره‌ها و افسانه‌های رایج را بررسی می‌کند.

 

کتاب روانشناسی مد

 

کتاب روانشناسی مد : لباس‌های ما، در مورد ما چه می‌گویند؟ لباس‌هایی که می‌پوشیم بر‌احساسات و خلق‌وخوی ما چه تاثیری می‌گذارند؟ چگونه صنعت مد، ما را تشویق می‌کند تا نگاه خاص، به مد و لباس داشته باشیم؟ کتاب حاضر، برای این موضوع و ‌برای دنیای مهیج و پویای مد در رابطه با رفتار انسان، مقدمه‌ای روشنگرانه ارائه داده و توضیح می‌دهد که لباس، چگونه می‌تواند بر فرایند‌های شناختی انسان تاثیر گذاشته و رفتار مصرف‌کنندگان مد را در محیط‌های خرده‌فروشی، به نحوی ‌تحت تاثیر و یا دستکاری قرار دهد. این کتاب‌، به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه طراحی مد می‌تواند بر تصویر ذهنی انسان از بدن سالم تاثیر بگذارد. هم‌چنین، توضیح می‌‌دهد که روانشناسی چگونه می‌‌تواند در مورد موضوعاتی چون: تولید و دفع لباس، دیدگاه با ثبات‌تری را ارائه داده و روشن سازد که چرا بعضی از افراد، در مورد خرید، رفتار خاصی از خود، بروز می‌دهند. این کتاب همچنین، نشان می‌دهد که چگونه مد و روانشناسی همواره می‌توانند در خیابان‌ها، مطبوعات و رسانه‌ها، تصویر‌آفرینی کرده و تغییر مثبتی در زندگی ما، ایجاد کنند. پروفسور کارولین مایر، مشاور مستقل و یک متخصص در این زمینه است. او با مربیان، صاحبان برندهای لباس و رسانه‌های مرتبط با مد، همکاری داشته و در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، در کالج مد لندن،‌ در رشته روانشناسی مد، پیشگام بوده است.

 

کتاب راهنمای افراد بسیار حساس برای مقابله با آدم‌های سمی

 

کتاب راهنمای افراد بسیار حساس برای مقابله با آدم‌های سمی (چگونه قدرت خود را از خودشیفته‌ها و سایر سوءاستفاده‌گران باز پس بگیرید) : چنانچه شما فرد بسیار حساسی هستید، باید بدانید که حساسیت و شفقت، موهبت‌هایی هستند که باید مورد احترام و ارزش قرار بگیرند. اما شما به‌عنوان یک فرد بسیار حساس به‌راحتی تحت تأثیر دنیای اطرافتان قرار می‌گیرید، از اینکه همیشه مردم را از خود راضی نگه‌دارید رنج می‌برید، هنگام تعارض و درگیری اضطراب زیادی تجربه می‌کنید و حتی احساسات دیگران را به دوش می‌کشید. طبیعت بخشندۀ شما می‌تواند شما را مورد هدف خودشیفته‌ها، دست‌ورزها و افراد خودمحوری قرار دهد که برای دست یافتن به منافع خود به دنبال استثمار دیگران هستند. پس، چگونه می‌توانید از خودتان محافظت کنید؟ این کتابِ راهنما، مهارت‌، تمرین‌ و اندیشه‌های عملی ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند افراد سمی را شناسایی کرده و به شکل مؤثر با آنها رویارو شوید. شما نکات مؤثری برای شناسایی پرچم‌های قرمز و بی‌اثر کردن ترفندهای دست‌ورزانه‌ای همچون چراغ‌گاز، سنگ‌اندازی، فرافکنی و بمباران عشقی خواهید آموخت. در نهایت خواهید آموخت که چگونه می‌توان از بهره‌کشی‌های خودشیفته‌وار نجات یافت، چگونه می‌توان مرزهای سالمی اجرا کرد و احساس تزلزل‌ناپذیر خود را پرورش داد. اگر شما آدم بسیار حساسی هستید که آماده است در برابر افراد سمی زندگی‌اش بایستد، این کتاب همۀ آن چیزهایی که برای خلاص شدن و کامروا شدن بدان نیاز دارید در اختیار شما می‌گذارد. «برای آنهایی که به دنبال بازیافتن زندگی خود و به فعل درآوردن استعداد نهان خود هستند». جرج سایمون، دکترای روانشناسی بالینی، نویسندۀ کتاب گرگی در لباس میش.