کتاب های پیشنهادی وفا مدیا 19 مهر ماه 1402

چگونه تصمیم می گیریم

 

وقتی این کتاب را مطالعه می‌کنید، شما هم مانند بسیاری از مردم، با پی بردن به نقش پررنگ هیجانات و احساسات در تصمیم‌گیری‌های مهم، شگفت‌زده خواهید شد. احتمالاً برای شما هم جالب است که بدانید رعایت اخلاقیات توسط انسان‌ها، ناشی از هیجان است، نه منطق! با دیدن آزمایش‌ها و بازی‌های مختلف ذهنی، متقاعد می‌شوید که تاکنون به مغز منطقی خود، بیشتر از توان واقعی آن، اعتماد کرده بودید و اکنون وقت آن رسیده که پای احساسات را (به‌عنوان تصمیم‌گیرنده نهایی) به انتخاب‌های مهم زندگی خود، باز کنید. مترجمان این اثر نیز امیدوار هستند که شما با مطالعه این کتاب بتوانید به چرایی شکست‌ها و موفقیت‌های تصمیمات خود در موقعیت‌های بحرانی پی ببرید.

 

پچ پچ های درون ذهن

 

ما یک سوم تا نیمی از زمان بیداری مان را در زمان حال سپری نمی کنیم. همان طور که نفس می کشیم، از مکان و زمان حال «جدا» می شویم. مغز ما این قابلیت را دارد که ما را به اتفاقات گذشته، موقعیت هایی که تصور می کردیم و سایر تفکرات درونی مان منتقل کند. بدون شک تا به حال متوجه منحرف شدن ذهن خود شده اید. زمانی که نیاز دارید تا بر روی مسئله دیگری تمرکز کنید اما ناگهان ذهن شما با اراده و اختیار خودش شما را وسط موضوع دیگری پرت می کند. ما دائما از زمان حال به سمت دنیای موازی و غیرخطی ذهن در حال حرکت هستیم و ناخواسته و دقیقه به دقیقه به «درون» کشیده می شویم. میل ذاتی ذهن ما انسان ها به جداشدن از محیط بیرون و اتفاقات پیرامونمان، باعث ایجاد گفتگویی در ذهنمان می شود، همان چیزی که ما زمان زیادی از پیاده روی هایمان را درگیر آن هستیم. حال، سؤال اصلی که پیش می آید این است: چرا؟ تکامل موجب شده تا تنها، ویژگی هایی ماندگار شوند که به بقا کمک می کنند؛ بنابراین اگر این مشخصه در مقوله بقا نمی گنجید، انتظار نمی رفت که انسان به چنین خودگوی نیرومندی بدل شود. اما تأثیر صدای درون آن قدر پیچیده و مهم است که ما به ندرت متوجه آن می شویم، تازه اگر متوجه شویم! اگرچه صدای ذهن در اکثر مواقع به خوبی کار می کند اما گاهی هم تبدیل به پچ پچ های ذهنی می شود و زمانی که صدای درون کنار برود و پچ پچ های درون سر، میکروفون درون ذهن را در دست بگیرند، افکار ما نه تنها ما را عذاب می دهند بلکه ما را فلج می کنند!

 

101 اندیشمند لیبرال

 

داستان لیبرالیسم طولانی تر و هیجان انگیز تر از آنست که فکر می کنید. لیبرالیسم چتر بزرگی است بر سر ایده ها و اندیشه های آزادیخواهانه که از بدو تاریخ مدون بشر تا کنون همواره در حال رشد و تحول بوده است. تنوع و قدمت آزادیخواهی و همینطور تحولش در کشورهای مختلف باعث می شود که دنبال کردن خط سیر اندیشه لیبرال و یافتن اندیشمندان و نظریه پردازانش و نقش و تاثیر هر کدام بر اندیشه آزادیخواهی دشوار باشد. از آن مهم تر اینکه برای مطالعه خط سیر اندیشه لیبرال، به یک راهنمای آگاه نیاز دارید. این کتاب، بهترین راهنمای سفر در اندیشه آزادیخواهی است.
اگر خود را دشمن لیبرالیسم می دانید، مطالعه این کتاب برای شما ضروری است. بخاطر داشته باشید که نقد و حمله به لیبرالیسم بدون شناختن ایده ها و اندیشمندان و آگاهی از سیر تحولات اندیشه لیبرال، حمله به آسیاب های بادی و زمین زدن مترسک است؛ می توان حق بجانب به نبردشان رفت و به آسانی پیروز شد اما در نتیجه اش گفتمانی شکل نخواهد گرفت و نقد جدی و موثری طرح نخواهد شد.
اگر خود را لیبرال می شناسید، این کتاب را مثل نقشه راه در دست بگیرید و سفر را آغاز کنید. هر ایده و اندیشمندی را که جذاب یافتید، در وبسایت هایی مثل بورژوا بیشتر درباره اش بخوانید و نهایتا به کتاب ها و مقالات آن اندیشمند مراجعه کنید.

 

قانون سازان قانون شکنان

 

چرا با وجود اینکه از نظر تکنولوژی بیشتر از قبل به یکدیگر نزدیک شده ایم، طبقه بندی شدیم؟ فرهنگ، مركز طبقه بندی و دسته بندی هاست و ما باید بیشتر در موردش بدانیم. سال هاست متخصصان سیاسی و دیگر متخصصان تلاش کردند تا عوامل عمیقی برای جدایی ها و روش های مختلف فرهنگ و فرهنگ هایی که منقرض شدند را توضیح دهند. که در این کتاب به پاسخ سوالاتمان خواهیم رسید.

 

دایره المعارف ایناگرام (2 جلدی)

 

 

شناخت شخصیت خود و دیگران با کمک ابزار مدرن ایناگرام به فرد امکان می دهد که راه را برای رشد شخصی خود باز کند. با شناخت سه بعد بدنی، قلبی و مغزی است که قادر به حفظ تعادل در زندگی روزمره خود خواهد بود. طریق رشد شخصیت با ایناگرام در دو جلد و چهار بخش تهیه شده است. کتاب حاضر
به معرفی همه جزئیات درباره تعریف ایناگرام و نظریه های شخصیت انسان از دیدگاه مکاتب مختلف این ابزار مدرن می پردازد. شناسایی نوع خود و به دست آوردن بینش درونی به شخصیت فرد و پیدا کردن موفقیت در زندگی فردی، عشق، کسب و کار او کمک شایانی می کند. با رشد موجود انسانی، لایه ای از ماسک نیز دور شخصیت انسان را مانند یک لباس مبدل می پوشاند.
ابزار ایناگرام شخصیت واقعی فرد را نشان میدهد
ایناگرام توسط مربیان شرکت ها، مشاوران، متخصصان سلامت روانی به عنوان ابزار شناخت شخصیت مورداستفاده قرار می گیرد.
شخص با مطالعه این کتاب جذاب و راهنمای تعالی بخش به جنبه های متفاوت زندگی خصوصی، حرفه ای و روابط زناشویی از سه بعد جسمی، عاطفی، معنوی خودآگاهی پیدا می کند.
از جمله تیپ های نه گانه ایناگرام شخصیت عبارتند از: کمال گرا، کمک کننده پیشرفت گرا، هنرمند، متفكر، وفاجو، ماجراجو، مبارز و صلح جو.