کتاب های پیشنهادی وفا مدیا 20 مهر ماه 1402

سیاه چاله راهنمای بقا

 

این هیولای پنهان شده در پیچش‌های فضا و زمان سال های سال است که ذهن دانشمندان و تخیل رویاپردازان را مجذوب خود کرده است.
اما واقعیت این شگفتی‌های کیهان کدام است؟ جهان در اطراف و در درون آن ها به چه شکلی در می‌آید و اگر گذرتان به حوالی یکی از این آشفتگی‌های فضا و زمان افتاد چه باید بکنید؟ آیا راهی برای نجات یافتن از قلمرو سیاه چاله وجود دارد؟
جنا لوین، اخترفیزیکدانی است که شما را در قالب روایتی جذاب با دنیای این موجودات غریب آشنا می کند و راهنمایی شما برای بقا در دنیای سیاه‌چاله ها را بر عهده می‌گیرد

 

کتاب اطلس نبرد های تاریخ ساز

 

 

معروف‌ترین نبردهای جهان را بر اساس جغرافیای آن‌ها کاوش کنید تا باستانی‌ترین، قرون وسطی‌ترین و مدرن‌ترین نبردهای تاریخ را کشف کنید.
اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بزرگترین نبردهای در طول اعصار هستید، پس این کتاب جنگ برای شما عالی است. نقشه نبردها توسط نقشه شما را در جایگاه ژنرال ها و فرماندهان مشهوری مانند رامسس دوم، ناپلئون و اسکندر مقدونی قرار می دهد که به طور ماهرانه حملات خود را با مطالعه دشت هایی که در آن انجام می شود برنامه ریزی کرده اند. پس برای چی منتظری؟ به گذشته سفر کنید تا در مورد جنگ هایی مانند نبرد آلسیا، جنگ های ناپلئونی و جنگ جهانی دوم بیشتر بدانید و جغرافیای این نبردهای حماسی را در این کتاب درخشان در تاریخ جهان دنبال کنید.
در حالی که کاوش می کنید به گذشته سفر کنید:

- 80 نقشه آسان برای دنبال کردن معروف ترین نبردهای تاریخ
- جدول زمانی که نبردها را به ترتیب زمانی به نمایش می گذارد، ایده آل برای زبان آموزان بصری
- متن آموزنده و آسان برای خواندن وقایع نبردها را توضیح می دهد
- ویژگی ها اطلاعات متنی بیشتری را در مورد فناوری های کلیدی، رهبران، ارتش ها و موارد دیگر ارائه می دهند

این کتاب تاریخ پر از تصاویر خیره کننده و پر از جزئیات جذاب، هدیه نهایی برای دوستداران نقشه، علاقه مندان به تاریخ نظامی و ژنرال های صندلی راحتی در همه جا است. اطلس نبردهای تاریخ ساز شما را مستقیما به قلب اکشن می برد، جایی که می توانید مشخصات فرماندهان مشهور و رهبران نظامی را کشف کنید و تأثیر سلاح های پیشگامانه و نوآوری های میدان نبرد را آشکار کنید. علاوه بر این، نقشه‌های تاریخی، نقاشی‌ها، عکس‌ها و اشیاء شما را به قلب عمل می‌برند که در آن تأثیر سلاح‌های پیشگامانه و نوآوری‌های میدان جنگ آشکار می‌شود.

 

سخت برای شکستن

 

همه ما عادت‌هایی داریم که دوست داریم آن‌ها را ترک کنیم، اما برای بسیاری از ما انجام این کار تقربیاً غیرممکن است. دلیل خوبی برای این وجود دارد: مغز یک ماشین عادت ساز است. راسل پولدراک، عصب‌شناس برجسته، در این کتاب گزارشی جذاب و معتبر از علم چگونگی ایجاد عادت‌ها در مغز و این‌که چرا شکستن آن‌ها بسیار سخت است، همچنین این‌که چگونه استراتژی‌های مبتنی بر شواهد ممکن است به ما در تغییر رفتارهای ناخواسته کمک کنند، ارائه می‌کند.

 

همه چیز درباره متاورس

 

«متاورس» (Metaverse) به معنی دنیایی فراتر از دنیای واقعی موجود است. در این فناوری بسیاری از محدودیت‌های موجود در دنیای واقعی رفع شده است. متاورس با استفاده از علوم و فنّاوری‌های جدید مانند «واقعیت افزوده»، «واقعیت مجازی»، «هوش مصنوعی» و «بلاکچین» دنیای مجازی ارائه می‌کند که در آن افراد می‌توانند به صورت آواتارهای سه‌بعدی حضور پیدا کرده و فعالیت‌های مختلفی به همراه دوستان خود انجام دهند. دنیای متاورس، تلفیقی از دنیای واقعی و تخیلی است که با استفاده از سنسورها و هدست‌های مختلف، حس واقعیِ بودن در یک مکان خیالی و تجربه‌های واقعی را به کاربران می‌دهد.

 

بررسی جامع استرس

 

در سراسر جهان مردم دچار استرس زیادی می‌شوند كه از علل آن می‌توان به موارد زیر اشاره كرد: فشار محل كار، استرس خانگی یا زناشویی و تغییرات آداب و رسوم اجتماعی. این امر باعث كاهش سلامت و افزایش وحشتناك بیماری‌هایی چون دیابت و نارسایی‌های مزمن قلبی می‌شود. این كتاب نگاهی جامع و جذاب به مفهوم استرس می‌اندازد و تأثیرات فیزیولوژیكی، پاسخ بدن ما به استرس و نتایج آن را می‌كاود. این كتاب راهنمایی است برای انتخاب مناسب‌ترین تكنیك‌ها برای مدیریت استرس و روش‌های بهبود سلامت و بهداشت.