کتاب های پیشنهادی وفا مدیا 30 مهر ماه 1402

فلسفه ساده و زیبا

 

کتابی مصور برای آشنایی موضوعی با فلسفه ،در دو دهۀ اخیر، کتاب‌های درخوری با رویکرد تلفیق متن و عکس برای آموزش فلسفه ترجمه و منتشر شده‌اند. از جمله می‌توان به دو نمونۀ موفق اشاره کرد: «سرگذشت فلسفه» نوشتۀ براین مگی (ترجمۀ حسن کامشاد، نشر نی) و «کتاب فلسفه» نوشتۀ ویل باکینگام و دیگران (ترجمۀ شهاب‌الدین عباسی، نشر نخستین). «فلسفه، ساده و زیبا» نیز کتاب مصور آموزش فلسفه است که ترجمۀ آن به‌زودی در انتشارات مــــانِ کتاب منتشر می‌شود. «فلسفه، ساده و زیبا» سه ویژگی اساسی منحصر‌به‌فرد دارد و به این ترتیب می‌توان آن را مکمل خوبی برای کتاب‌های یادشده دانست: اول، روزآمدی مطالب و پرداختن به مسائل معاصر فلسفه مثل «زنانگی» و «حقوق حیوانات»؛ دوم، اتخاذ رویکرد موضوعی به فلسفه (در مقابل رویکرد تاریخی)؛ و سوم، پرداختن به فلسفۀ شرق در کنار فلسفۀ غرب. نیز طراحی‌های ساده اما کاربردی کتاب در خدمت فهم درست فلسفه قرار می‌گیرند.

 

قانون مالیات را قورت بده

 

 

قانون مالیات مستقیم جزء قوانینی است که باید کتاب آن را در دسترس هر حسابدار و مدیر مالی باشد تا در صورت نیاز به آن مراجعه کند. گاهی اوقات پیش می آید که افرادی که از کتاب قانون مالیات استفاده می کنند نمی توانند برداشت درستی از مواد آن داشته و به کار گیرند و در خیلی از مواقع به مشکلاتی برخورد می کنند و تصمیمات ناصحیحی می گیرند. ما برای این مشکل راه حلی اندیشیده ایم، کتاب «قانون مالیات را قورت بده» یک منبع قوی و معتبر و در عین حال روان و در نهایت سادگی به شما کمک می کند که بتوانید درک بهتر و مؤثرتری از قوانین مالیاتی داشته باشید.

 

شکست شاهانه (روانشناسی شخصیت شاه)

 

ماروین زونیس در کتاب شکست شاهانه ، با بررسی اسناد متعدد و مصاحبه با بازماندگان رژیم پهلوی، می‌کوشد تحلیلی روان‌شناختی از ظهور و سقوط محمدرضاشاه به دست دهد. منابع نیروی روان‌شناختیِ شاه برای فرمانروایی چه‌کسانی بودند؟ حوادث دوران کودکی‌اش چه بازتابی در بزرگسالی داشتند و چگونه بر کیفیت حکمرانی او اثر گذاشتند؟ شاه در بزنگاه‌های مهم تاریخی از جمله کودتای 28 مرداد چه واکنشی از خود نشان داد و چگونه می‌توان تحلیلی روان‌شناختی از این واکنش‌ها به دست داد؟ ویژگی روان‌شناختی رابطه تاریخی ایرانیان و بیگانگان چگونه بر شاه اثر گذاشت و در او بازتاب یافت؟ بیماری سرطان شاه چگونه بر شخصیتش اثرگذار شد؟ در روزهای آخر منتهی به انقلاب اسلامی، شاه چه رفتارهایی از خود بروز داد؟ رابطه او و ایالات متحده چه فراز و نشیب روان‌شناختی‌ای را از سر گذراند؟ چرا مردم ایران در نهایت شاه را به‌عنوان شخصی قدرقدرت نپذیرفتند و چطور می‌توان این پدیده را تحلیل کرد؟

 

ایده ها (نظریات علمی که جهان مدرن را شکل دادند)

 

ویژگی هوموساپینس قابلیت نوآوری و ایده‌پردازی تأثیرگذار است؛ و این در هیچ‌یک از رده‌های زیستی پایین‌تر از او دیده نشده است. این تمایز و پیشرفت انسان‌های خردمند با وجود تشابه بخش اعظم ساختار کروموزوم و مغز آن‌ها با سایر نخستی‌ها ایجاد شده است. هیچ‌یک از رده‌های مختلف زیستی پایین‌تر از انسان نتوانسته‌اند هیچ‌گونه تمدنی را پایه‌ریزی کنند. درحالی‌که انسان خردمند در طی 150 هزار سال که از نشو و نمای او بر روی زمین می‌گذرد با توانایی تجزیه‌وتحلیل و همچنین نوآوری و ایده‌پردازی تأثیرگذار توانسته است سیر پیشرفت تمدنی را از مراحل شکارگر-گردآوری‌کننده و کشاورزی تا دوران صنعتی طی نماید و جهان مدرن امروز را بسازد. به‌موازات این ایده‌ها و نظریات و با استفاده از شناخت قوانین حاکم بر جهان شاهد پیشرفت‌های درخشان فناوری بوده‌ایم که تمام جنبه‌های زندگی بشر امروز را دگرگون کرده‌اند.
اکنون انسان در آستانه‌ی گذار از فاز تمدنی صفر به فاز تمدنی یک قرار دارد. انسان آینده، با قابلیت اتصال مغز به رایانه‌های پرقدرت، بسیار هوشمندتر و توانمندتر خواهد شد. با قریب‌الوقوع بودن اتمام منابع انرژی بر روی زمین که در بازه‌ی هزار سال آینده رخ خواهد داد، انسان به دنبال استخراج منابع انرژی از سیارات و سیارک‌های منظومه شمسی و مسکونی کردن سیاراتی مانند مریخ است. در آینده‌ی نزدیک فرارو، دغدغه‌ی بشر باید حفاظت از محیط‌زیست، جلوگیری از گرمایش زمین و فراهم آوردن امکانات عادلانه‌ی زیست معقول و رفاه همگانی باشد.

 

اطلس جنگ جهانی دوم

 

از طریق این راهنمای جغرافیایی قانع کننده، به یکی از مرگبارترین جنگ های جهان در تاریخ سفر کنید!
جنگ جهانی دوم یک جنگ مرگبار بود که جان میلیون ها نفر را گرفت و در بسیاری از مناطق در سطح جهان گسترده شد. این کتاب تاریخ با جزئیات دقیق را با نقشه بررسی کنید تا میزان تحرک و سرعتی که این ارتش ها با آن در این مناظر وسیع عبور کردن را احساس کنید.
تحولات کلیدی جنگ جهانی دوم را با جزئیات بصری بی سابقه دنبال کنید
بیش از 100 نقشه تاریخی خاص ایجاد شده که تمام تئاترهای اصلی جنگ را پوشش می دهد. در اینجا چیزی است که در داخل این کتاب پیدا خواهید کرد:

• هر یک از نقشه های اصلی دارای گرافیک های غنی از اطلاعات و پانل های متنی یکپارچه برای راهنمایی خواننده است
• 11 مرور روایی در نقاط کلیدی داستان، تصویری منسجم از رویدادها در تمام صحنه های جنگ ارائه می دهد.
• 30 عکس، موضوعاتی فراتر از نبردها را کاوش می کنند، مانند «آمریکا در جنگ» و «شکستن کد»
• 9 نقشه اصلی معاصر، از جمله نقشه‌های نبرد از کشورهای متحد و محور، رویدادهای کلیدی را توضیح می‌دهند.
کشف کنید که چگونه درگیری ها در سراسر جهان در زمین، هوا و دریا موج می زند، در حالی که جدول های زمانی یک گاهشماری عمیق از رویدادها ارائه می دهند. عکس های آرشیوی زیبا، مصنوعات معاصر و نمایه های رهبران مشهور، داستان کامل جنگی را که دنیای مدرن را شکل داد، نشان می دهد.
اطلس جنگ جهانی دوم توسط نقشه توسط تیمی از مورخان به سرپرستی ریچارد اوری به عنوان مشاور نوشته شده است. این کتاب مرجع جنگ به تفصیل بررسی می کند که چگونه مخرب ترین درگیری تاریخ چهره جهان ما را تغییر داد. این هدیه عالی برای دانش آموزان، خوانندگان عمومی و علاقه مندان به تاریخ نظامی است.