کتاب های پیشنهادی وفا مدیا 2 آبان ماه 1402

مدیریت در چند دقیقه

 

با وجود فرآیندهای اجتماعی، اقتصادی و فناوری، امروزه علم مدیریت نوین به سرعت در حال تغییر است. کتاب مدیریت در چند دقیقه مفاهیم آزموده شده و به کار گرفته شده مدیریت را انتخاب کرده و به تناسب شرایط روز آن‌ها را ارائه کرده است

مدیریت در چند دقیقه کتابی نوشته فیلیپا اندرسون است که با ترجمه سیدعلی‌اکبر رضوی حائری منتشر شده است. این کتاب یکی از مجموعه کتاب‌های در چند دقیقه است که به مفهوم‌های کلیدی دنیای مدیریت به زبان ساده می‌پردازد.

این مجموعه برگرفته از کتاب‌های in minutes از انتشارات Quercus است که هریک به موضوعی در حوزه علوم پایه یا علوم انسانی می‌پردازد. هر کتاب شامل حدود دویست سرفصل و شرحی مختصر بر هر کدام است که با تصویرهایی مرتبط همراه شده است. هر یک از این کتاب‌ها دائرةالمعارفی است کوچک و مصور با زبانی ساده و عامه فهم و مناسب برای آشنایی مقدماتی با علوم مختلف.

مجموعه در چند دقیقه شما را برای دانستن همراهی می‌کند و کمک می‌کند درک بهتری از جهان داشته باشید، بتوانید مفاهیم را درک کنید و از آنها لذت ببرید.

در این کتاب با اصول مدیریت آشنا می‌شوید و از آن لذت خواهید برد.  

 

تاریخ جهان در چند دقیقه

 

اگر بخواهیم تکه‌هایی کوچک را برگزینیم، آن‌گونه که نماینده سراسر سرگذشت انسان باشد، باید معیارهای سفت و سختی را لحاظ کنیم. آیا این رویداد، گرایش، ملت یا فرد زنجیره‌وار در رویدادهای آینده داشته است؟ آیا این چنین است که خواننده‌ای عادی که شتابان سراغ چنین کتابی می‌آید انتظار دارد در آن بیاید؟ کتاب تاریخ جهان در چند دقیقه نوشته تات وود و درتی ایل است. این کتاب با ترجمه مائده گلچین عارفی منتشر شده است. کتاب تاریخ جهان در چند دقیقه یکی از کتاب‌های مجموعه در چند دقیقه است که مفهوم‌های کلیدی تاریخ جهان به زبان ساده را بیان می‌کند.

این مجموعه برگرفته از کتاب‌های in minutes از انتشارات Quercus است که هریک به موضوعی در حوزه علوم پایه یا علوم انسانی می‌پردازد. هر کتاب شامل حدود دویست سرفصل و شرحی مختصر بر هر کدام است که با تصویرهایی مرتبط همراه شده است. هر یک از این کتاب‌ها دائرةالمعارفی است کوچک و مصور با زبانی ساده و عامه فهم و مناسب برای آشنایی مقدماتی با علوم مختلف.

کتاب تاریخ جهان در چند دقیقه به تاریخ جهان می‌پردازد و زوایای پیدا و پنهان تارییخ را به نمایش می‌گذارد، این کتاب جذاب شما را به قلب تاریخ می‌برد و این فرصت را به شما می‌دهد که از دانستن لذت ببرید و بتوانید چیزهای تازه یاد بگیرید.

این کتاب شامل سرفصل‌های زیر است:

پیش از تاریخ، نخستین تمدن‌ها، جهان کلاسیک، سده‌های میانه، نوزایی، عصر انقلاب‌ها، عصر امپراتوری‌ها، سده بیستم و پس از آن. 

 

مدل های مو در گذر پنج هزار سال

 

بروز تغییرات شدید و زیاد در دنیای مد (که به ندرت قادر به بازتاب تمایلاتفکری تعداد اندکی از افراد با نفوذ جامعه باشد)،و هیپ کجا نمی تواند به اندازه ی نحوه ی آرایش

 

مو باشد.در هر نوع مد،افرادی رهبر و افرادی دیگر پیرو هستند. رهبران مد عبارتند ار درباریان،نخبگان اجتماعی،و اخیرا،ستارگان سینما و آرایشگران معروف.کلیسا و قانون گذاران در دوران گذشته به شدتلاش کرده اند بر روی نوع مدل ها تاثیر بگذارند و در این راه از تهدید،اعلام رسمی و همچنین قوانین استفاده کرده اند،اما به ندرت شاهد بودیم در این خصوص موفقیتی به دست آورده باشند.

 

مالی املاک و مستغلات (مجموعه مقالات)

 

 

املاک و مستغلات چیست؟ ممکن است بگویید زمین است، مساحتی که بیش از یک چهارم سطح کره خاکی را تشکیل می‌دهد. ممکن است بگویید ساختمان است، مکان‌هایی که در آن‌ها زندگی و کار می‌کنیم، فضاهایی که با آن‌ها شهرهایمان را تعریف می‌کنیم. ممکن است بگویید سرمایه است، ارزشی که بیش از یک‌سوم سرمایه‌های جهان را دربر می‌گیرد. یا ممکن است بگویید دارایی است، ثروتی که بیش از نیمی از دارایی های جهان را شامل می‌شود. فارغ از این که املاک و مستغلات را چه‌گونه تعریف کنیم، روشن است نمی‌توانیم آن‌ها را نادیده بگیریم.

 

 

کتاب بورس در چند دقیقه

 

کتاب بورس در چند دقیقه نوشته مصطفی قویدل و مرضیه رضوانی خجسته است. این کتاب مفهوم‌های کلیدی بورس به زبان ساده را به زبان ساده بیان می‌کند.

فعالیت در بورس و سرمایه‌گذاری یک کار علم است و نمی‌توان بدون آشنایی با آن مفاهیم به موفقیت رسید. از آنجا که نمی‌‌توان مفاهیم مالی را نادیده گرفت، در این کتاب سعی شده است مطالب به صورت کاربردی و مفید باشد. هدف این کتاب آشنایی شما با همۀ ابعاد بورس است. در این کتاب مفاهیم به صورت ساده بیان شده است. در فضای مجازی هم حجم بسیار زیادی به این موضوع اختصاص یافته است که ممکن است موجب سردرگمی مخاطب شود

در فضای مجازی، حجم کل مطالب مشخص نیست، ولی در کتاب حاضر تقریبا به ۲۰۰ موضوع مرتبط پرداخته شده است. بعضی از کتاب‌ها و مطالب، بسیار تخصصی و مختص دانشجویان آموزش عالی و یا کارشناسان و متخصصین بورس و شرکت‌های سرمایه‌گذاری است. بخشی از اطلاعات هم عوامانه و بدون پشتوانه علمی بیان می‌شود. این کتاب برای مدیران، دانشجویان رشته‌های مدیریت، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به بورس تنظیم شده است. امید است این کتاب جهت سرمایه‌گذاری بهتر، راهگشا باشد و باعث برداشتن گام‌هایی در راه موفقیت برای علاقه‌مندان به این موضوع شود. در کتاب حاضر از محاسبات پیچیده و تخصصی ریاضی و آماری پرهیز ولی به آنها اشاره شده است. با توجه به حجم زیاد مطالب، سعی شده است مطالبی آورده شود که بیشترین ارتباط را با موضوع بورس و سرمایه‌گذاری دارند.