کتاب های پیشنهادی وفا مدیا 3 آبان ماه 1402

 

چرا می خوابیم قدرت خواب و رویا

 

دانشمندان یک روش درمانی جدید و انقلابی کشف کرده‌اند که باعث می‌شود عمر طولانی‌تری داشته باشید.
این روش، حافظه‌ی شما را تقویت کرده و خلاق‌ترتان می‌کند. باعث می‌شود جذاب‌تر به نظر برسید. شما را لاغر نگه می‌دارد و هوس‌های غذایی را کاهش می‌دهد. از شما در برابر سرطان و زوال عقل محافظت می‌کند. از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌کند. خطر سکته‌ی قلبی و مغزی را کاهش می‌دهد.، چه برسد به دیابت. حتی احساس شادی بیشتر و افسردگی و اضطراب کمتری خواهید داشت.
آیا علاقه‌مندید درباره‌ی کتاب چرا می خوابیم بدانید؟]

 

همیشه روز اول است (مدیریت آمازون از صفر تا صد)

 

همچنان که بسیاری سازمان ها از سیستم های مدیریت سنتی بهره می برند و بر اساس ساختار کلیسا و ارتش عمل می کنند، آمازون با شیوه های مدرن خود جزو 500 برند برتر تأثیرگذار در سال 2018 و الهام بخش بسیاری از کسب وکارهای دیگر بوده است. اهمیت منابع انسانی و انگیزه کارکنان آمازون در نظر بیزوس به قدری بالاست که برای کاهش و جلوگیری از شکست و ضرر از استراتژی خاصی استفاده می کنند.
«هیچ شرکتی نباید تلاش کند مثل آمازون باشد، اما تمامی شرکت ها می توانند از آمازون بیاموزند. رام چاران و جولیا یانگ نشان می دهند چگونه می توانید عناصر آمازون را در سیستم مدیریت قرن بیست و یکمی خود به کار برید تا قوی تر، هوشمندتر، سریع تر و موفق تر شوید.»

 

مرجع کامل ویتامین ها و مواد معدنی

 

این کتاب یک راهنمای عملی برای شناخت 100 مادۀ غذایی برتر، همراه با توضیحاتی درباره ویتامین ها و مواد معدنی در آنها است که در آن، به منظور کمک به شادابی و تقویت سلامتی و تندرستی، اطلاعات علمی مفیدی درباره مواد غذایی تأمین کننده مواد مغذی ضروری همراه با دستورهای غذایی ساده و لذیذ ارائه شده است.

 

تاریخ فشرده پوشاک و فشن

 

تاریخ فشردۀ پوشاک و فشن راهنمایی است کلاسیک که مهم‌ترین تحولاتِ تاریخ پوشاک‌ را در دوازده فصل پوشش می‌دهد: از اختراع سوزن در حدود چهل هزار سال پیش تا دوران شلوار جین، از بافندگان عصر نوسنگی تا برجسته‌ترین نام‌های صنعت فشنِ امروز. هم‌چنین مهم‌ترین تحولاتِ سیاسیِ مؤثر در صنعت فشنِ قرن بیست‌ویکم را به بحث می‌گذارد، تحولاتی که به ظهور رویکردهای جدید به مسائل نژادی و جنسی، سلامت روانی، تنوع در سنِ افراد و شکل بدن آن‌ها و پایداری زیست‌محیطی منجر شده است.
این کتاب با جای دادن فشن در بسترهای چندگانۀ اجتماعی‌_فرهنگی، سهمِ مهمی در ارتقاء تاریخ فشن به عنوان رشتۀ دانشگاهی معتبر ایفا کرده است.

 

کتاب علم

 

 

آیا عالم با انفجاری بزرگ (مِهبانگ) آغاز شده است؟ آیا نور؛ موج، ذره و یا هر دو است؟ آیا ما عامل گرمایش زمین هستیم؟ آیا وجود نظریه‌ی همه‌چیز ممکن است؟ دانش، ما را قادر به درک جهانی که در آن زندگی می‌کنیم و عالم‌های نظریِ فراتر از آن کرده‌است؟ هم‌چنین، پیشرفت‌های فناورانه را ارائه و وسعت مرزهای داناییِ ما را گسترش می‌دهد.

کتاب علم به زبان ساده و با توصیف‌های مختصر و مفید نوشته شده و مفاهیم را گام به گام با نمودارهایی ارائه می‌دهد تا گره از نظریه‌های بغرنج بردارد. نقل‌قول‌هایی هم از بزرگانِ دانش در کتاب آمده تا اکتشافات علمی را خاطره‌انگیز کند و تصویرهای ترسیم شده نیز درک ما را از دانش دوچندان می‌گرداند. اگر علاقه‌مند به هر موضوع علمی باشید، خواه دانشجویی مشتاق، خواه مدیر مجرب، چیزی در این کتاب خواهید یافت که شما را به هیجان بیاورد.