.

معرفی کتاب سفر به اعماق فلسفه اثر مجموعه ی نویسندگان

اخبار
معرفی کتاب سفر به اعماق فلسفه اثر مجموعه ی نویسندگان 23 آذر 1400«سفر به اعماق فلسفه» برای همه‌ی علاقه‌مندان به فلسفه، کتاب مفید و بسیار جذابی است. چه آن‌ها که به طور جدی آثار فلسفی را مطالعه می‌کنند، چه آن‌ها که به این حوزه علاقه‌مندند و قصد دارند مطالعه در این عرصه را آغاز کنند.
نویسندگان این کتاب، با نثری روان و صمیمانه، بدون دشوارگویی، مهم‌ترین جنبه‌ها و اساسی‌ترین وجوه هر یک از جریان‌های مهم فلسفی را به شکلی روشن و منظم نوشته‌اند. ارجاعات آن‌ها به جنبه‌های جذاب چهره‌های مطرح فلسفه که گاهی همراه با طنز نیز هست، کتاب را خواندنی‌تر هم کرده است.
یکی از ویژگی‌های متمایزکننده‌ی این کتاب از کتاب‌های جریان‌شناسی مشابه این است که هر یک از جریان‌ها و مکاتب مهم فلسفی را متخصص همان حوزه به شکلی کاملا روشن و نظام‌مند معرفی کرده و سرویراستاران، فقط درباره‌ی مکتبی نوشته‌اند که حوزه‌ی تخصصی‌شان بوده است.
به جز این ویژگی، هدف سرویراستاران کتاب، صرفا توضیح جریانات فلسفی به صورت محض و تاریخ‌محور نبوده است، بلکه آن‌ها تلاش دارند راهنمایی عملی و قابل استفاده برای زندگی به ما ارایه دهند. به گونه‌ای که با مطالعه‌ی فصل‌های مختلف کتاب و آشنایی با آن‌چه دیگران می‌گویند، بتوانیم به درک بهتری از اندیشه‌های خود و فلسفه‌ی زندگی‌مان برسیم.

معرفی کتاب سفر به اعماق فلسفه اثر مجموعه ی نویسندگان