.

معرفی کتاب سم زدایی دوپامین اثر تیبو موریس

اخبار
معرفی کتاب سم زدایی دوپامین اثر تیبو موریس5 تیر 1401آیا همچنان امور مهم و حیاتی خود را به تعویق می‌اندازید؟ آیا اغلب احساس آشفتگی می‌کنید و نمی‌توانید بر روی کارهایتان تمرکز کنید؟ آیا با هیجانات خود هنگام مشکلات و برنامه‌ریزی برای اهداف زندگی‌تان مشکل دارید؟ اگر چنین است، ممکن است به کتاب سم‌زدایی دوپامین (dopamine detox) نیاز داشته باشید.
شلوغی و روند سریع اتفاقات جزء جدایی‌ناپذیر زندگی امروز است به همین دلیل حفظ تمرکز، به یک توانایی کمیاب تبدیل شده که هرکسی از آن برخوردار نیست. ما اغلب بدون اینکه بدانیم چرا، دائم دل‌آشوب می‌شویم و احساس بی‌قراری می‌کنیم. درست زمانی که برای وظایف اصلی که موجب ایجاد پیشرفت به سمت اهدافمان خواهند شد آماده می‌شویم، مورد هجوم افکار پریشان و کارهای وسوسه‌انگیز دیگر قرار می‌گیریم.
ممکن است هر کاری انجام دهیم؛ پیاده‌روی کنیم، قهوه بخوریم، در فضای مجازی سرگرم شویم یا مشغول امور شخصی شویم. دقیقا همین زمان است که همه چیز جالب به نظر می‌رسد و آن کار مهم به تعویق می‌افتد.
همان‌طور که هر روز همین الگو را تکرار می‌کنیم، اجازه می‌دهیم بزرگ‌ترین اهداف و بلندپروازانه‌ترین رویاهایمان از بین انگشتانمان بلغزند و بگریزند. ما بسیار کمتر از آنچه در توانمان است، کارهامان را به سرانجام می‌رسانیم و عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان می‌دهیم و در اعماق وجودمان اطلاع داریم که اینچنین عزت‌نفسمان از بین می‌رود و باعث احساس ناکامی، ناامیدی، بی‌تفاوتی، حسادت و یا حتی عصبانیت می‌شود.
اما لزومی ندارد که این‌گونه باشد. تیبو موریس (Thibaut Meurisse) به شما یاد می‌دهد که حواس‌پرتی‌ها را حذف کنید و از این حالت مداوم تحریک، برانگیختگی و بی‌قراری فاصله بگیرید، می‌توانید تعداد بیشتری از وظایف چالش‌برانگیزتان را به انجام برسانید. با انجام مداوم این کار، بهره‌ورتر و درنتیجه بسیار شادتر خواهید شد.
معرفی کتاب سم زدایی دوپامین اثر تیبو موریس
.