.

معرفی کتاب چگونه مانند یک امپراطور رومی بیندیشیم اثر دونالد رابرتسون

اخبار
معرفی کتاب چگونه مانند یک امپراطور رومی بیندیشیم اثر دونالد رابرتسون 17 آذر 1400«دونالد رابرتسون» در این اثر زندگی و فلسفه ی «مارکوس اورلیوس»، آخرین فیلسوف رواقی سرشناس در روم باستان، را در هم تنیده تا راهنمای امروزی و جذابی را در اختیار پیروان خرد رواقی بگذارد که قرن هاست افراد بسیاری آن را به عنوان راهی برای دستیابی به تاب آوری عاطفی بیشتر دنبال می کنند. (چگونه مانند یک امپراطور رومی بیندیشیم) خواننده را همراه با مارکوس به سفری متحول کننده می برد: از زمانی که مارکوس به عنوان نجیب زاده ای جوان در دربار هادریان نزد فلاسفه خردمند آن روزها تعلیم می گرفت تا زمانی که به عنوان امپراطور روم بر مسند قدرت نشست. رابرتسون در این کتاب نشان می دهد چگونه مارکوس از دکترین فلسفی رواقی گری و تمارین روان شناسی برای دستیابی به تاب آوری روانی و تحمل ناملایمات و مصائب فراوان استفاده کرده است و به خوانندگان کتاب نیز آموزه هایی ارائه می کند تا از همان روش ها در زندگی خود بهره ببرند و...
 
دونالد جان رابرتسون (متولد 27 دسامبر 1972) روان درمانگر و نویسنده اسکاتلندی است که بیشتر در زمینه های فلسفه رواقی، هیپنوتیزم بالینی، تاب آوری عاطفی و درمان شناختی رفتاری (CBT) فعالیت می کند. رابرتسون در اسکاتلند به دنیا آمد، و در آیر بزرگ شد. وی قبل از گذراندن مدرک کارشناسی ارشد در رشته فلسفه و روان درمانی در مرکز مطالعات روان درمانی دانشگاه شفیلد، فلسفه را در دانشگاه آبردین اسکاتلند تحصیل کرد. وی قبل از مهاجرت به کانادا، جایی که از سال 2013 اقامت دارد، در جنوب انگلیس زندگی می کرد و ابتدا به عنوان مشاور مدارس و سپس به عنوان روان درمانگر بالینی با رویکردهای هیپنوتیزم بالینی و CBT در روان درمانی کار می کرد. 
در سال 2005، رابرتسون بخشی از تیم محققانی بود که یک دوره درمان شناختی-رفتاری آنلاین با نام "کنار آمدن با سر و صدا" را برای وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی انگلستان ایجاد کردند. در سال 2012، وی یکی از اعضای بنیانگذار سازمان مدرن رواقیسم شد که مسئولیت اجرای رویداد سالانه هفته رواقی و کنفرانس بین المللی استویکون را بر عهده داشت. نوشته های او بخشی از تجدید حیات علاقه به فلسفه رواقی است.
معرفی کتاب چگونه مانند یک امپراطور رومی بیندیشیم اثر دونالد رابرتسون